SK Vysoké Mýto FK Pardubice B 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2013/2014 | 2. kolo | 17.08.2013 | Stadion Vysoké Mýto

První divizní výhra se zrodila ve Vysokém Mýtě

Druhé divizní kolo proti sobě svedlo nováčka s Vysokého Mýta a výrazně posílenou rezervu Pardubic. Krajské derby nakonec rozhodla standardní situace ve druhé půli, po které se prosadil hostující Filip Kopřiva. Těsnou ale zaslouženou výhru pardubičtí udrželi až do závěrečného hvizdu a připsali si první body do divizní tabulky.

2. kolo

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice B 0:1 (0:0)

Celý zápas se nesl ve stylu herní převahy hostů, kterým však chyběla lepší finální přihrávka a větší důraz v osobních soubojích. Naopak domácí hrozili z rychlých brejků a po nakopávaných míčích. Jejich střelecké pokusy ale většinou končily nad brankou hostů. Pořádná gólová šance se udála až ve 38. minutě, kdy po dalekonosné střele Peška Černík míč jen vyrazil, ale dorážka Hodase šla vedle. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle hosté přidali a začali se rodit i šance. V 59. minutě měl po centru V. Kakrdy gól na hlavě Polák, ale míč poslal nad. Za minutu dělovku V. Kakrdy Černík vyrazil do bezpečí. Rozhodující okamžik se zrodil v 69. minutě zápasu po rohu Pardubic. Centrovaný míč prolétl bez zásahu hráčů malým vápnem až k volnému F. Kopřivovi, který ho i přes snahu Černíka poslal do branky - 0:1! V 73. minutě z dobré pozice přestřelil Fousek. Za dvě minuty měl šanci na vyrovnání z ideální pozice Konečný, ale jeho střela z přímého kopu skončila těsně nad brankou Čihaře. Domácí poté otevřeli hru a hosté měli možnosti k navýšení stavu. Tu největší měl v 81. minutě T. Kakrda, kterému přihrál Dostálek před opuštěnou branku, ale hostující útočník poslal míč nad prázdnou branku ala Petr Jiráček v utkání Maďarsko - Češko. Za minutu se do koncovky probil Fusek, ale Černík ho vychytal. V nastavení pak měl znovu příležitost z trestného kopu domácí Konečný, ale míč poslal opět nad a ve zbytku zápasu si již hosté těsnou výhru pohlídali. V zápase nejvíce vynikl pardubický stoper Filip Kopřiva, který jasně dominoval ve vzduchu a navíc vstřelil i rozdílový gól.

Fakta - branka: 69. Kopřiva. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Novotný z Hradce Králové (Valenta, Čechlovský). Delegát: Krejčí z Nupak. Diváků: 150.

Sestavy - V. MÝTO: Černík - Živný, Pecháček, Kráčmer, Žák - Krpata (81. Dvořák), Krýda (84. Ráliš), L. Kopřiva, Konečný - V. Sklenář, Benda (67. Krátký).

FK PCE B: Čihař - Pešek, Šejvl, F. Kopřiva, V. Kakrda - Polák, Fousek (82. Jan Růžička), Fusek, Dostálek (89. Vanžura) - T. Kakrda (90. Konvalina), Hodas (59. Prokopec).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.08.2013 | Zdroj fotky: redakce FK )