FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 7 : 0 (3 : 0) FK Pardubice ženy FC Trinity Zlín

2. liga žen 2022/2023 | 5. kolo | 02.10.2022 | stadion Dolíček, Pardubice

Další vysoká výhra žen

V pátém kole ženské 2. ligy si naše hráčky poradily doma se Zlínem a nadále se tak drží na špičce soutěže.

5. kolo 2. ligy žen, 2. 10. 2022, hř. Pardubice - Dolíček

FK PARDUBICE - FC TRINITY Zlín 7:0 (3:0)
Branky: 12. Novotná z PK, 24., 56., 67., 90. Solničková, 31. Matějková, 50. Hýlová

Sestava: Mikulecká - Němcová (70. Mandelíková), Holcová (46. Betáková), Fialová (67. Krejčí), Neradová - Macháčková, Solničková, Matějková, Minářová (67. Melounová) - Novotná, Hýlová

ŽK 2:0
ČK 0:1 (4. Hrubá)
Rozhodčí: Koryčanská, Fraňková, Suchá

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Teprve podruhé jsme se mohli představit letos domácím fanouškům a chtěli jsme navázat na povedené výkony z venkovních zápasů. To se nám povedlo a výsledkem je další vysoká výhra.
Nutno ovšem podotknout, že zápas byl značně ovlivněn brzkou červenou kartou pro hostující obránkyni. Ta hloupým faulem zastavila naši útočnici, která běžela sama na branku a již ve 4. minutě tak byla po zásluze vyloučena. Naše hráčky šly cílevědomě za vítězstvím a bylo otázkou času, kdy soupeřky kapitulují. Přesto musíme výkon zlínských žen pochválit, neboť i v deseti se snažily být nebezpečné a dokonce nás 2x zachránila tyčka a jednou břevno! Naše holky sice nepodaly top výkon, ale přesto je potřeba všechny pochválit.
Hráčkou zápasu byla opět nejlepší střelkyně druhé ligy Vanesa Solničková, která přidala na své konto další 4 "zářezy na pažbu" a má nyní z pozice střední záložnice neuvěřitelnou bilanci 11 gólů v 5 zápasech! Doufáme, že jí forma vydrží i do nadcházejícího těžkého derby v Hradci Králové, který doma ještě body neztratil a naposledy dokonce porazil i hráčky pražské Sparty. Přesto jedeme do Hradce pro body a na zápas se velmi těšíme!

6. kolo 2. ligy žen: sobota 8. 10. 2022 ve 13:30 FC Hradec Králové ženy - FK PARDUBICE, hřiště Nový Hradec Králové

(Autor: FK Pardubice | Datum: 05.10.2022 | Zdroj fotky: Marcela Opltová )