FK Fotbal Třinec FK Pardubice 1 : 2 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2013/2014 | 12. kolo | 19.10.2013 | Stadion Třinec

Skvělé! Vezeme tříbodový zisk z Třince!

Díky dvěma brankám Martina Hundáka porazil pardubický tým domácí celek Třince a veze si domů cenné tři body. Pardubáci svůj boj nevzdali ani poté, co první poločas prohráli po vlastní brance Jeřábka, a po obrátce rozhodli o své výhře.

12. kolo FNL

FK Fotbal Třinec - FK Pardubice 1:2 (1:0)

Pardubice přijely do Třince bez distancovaného Frydrycha, absentujícího Rešetára a také bez zraněního stopera Vencla, zatímco domácí byli v kompletním složení. Úvod zápasu se nesl ve znamení oťukávání a mnoha nepřesností. Do první větší šance se dostali hosté. Pěknou akci Pardubic zakončoval po centru Pospíšila střelou z voleje Hundák, ale tehdy se ještě zastřeloval a bránu minul. Domácí fotbalisté hráli především po pravé straně hřiště, kde operovali Malíř s Velnerem, kteří v první části vyprodukovali několik zajímavých centrů. U první branky ale nebyli. V 15. minutě rozehrával Třinec standardní situaci z poloviny hřiště, Malík posadil svou dlouho přihrávku na hlavu Wojnara, ten posunul balon do vápna a tam si jej do vlastní branky, rovněž hlavou, srazil nešťastník Jan Jeřábek - 1:0.

V dalším průběhu úvodního dějství pokračovaly oba týmy v celkem nepřesném fotbalu, bez větší šance. Až v závěru první půle Pardubice několikrát zahrozily a byly blízko vyrovnání. Centr Norka Bruk nedokázal vyboxovat a míč propadl až k Přibylovi na zadní tyči. Přibyl byl však vývojem situace dosti překvapen a nedokázal svou hlavičku usměrnit do brány. V nastavení prvního poločasu pak přišla další východočeská příležitost, tentokrát však před hlavičkujícím Hodasem skvěle zasáhl obránce Velner a do kabin se šlo za jednogólového vedení domácího Třince.

Druhý poločas začal pro Slezany nejhůře jak mohl. Cigánek zastavil pronikajícího Kakrdu jen za cenu žluté karty a hosté z přímého kopu vyrovnali. Originálním signálem, kdy Hodas přiťukl balon namísto rozbíhajícímu se Kudrnovi Hundákovi, přelstily Pardubice Třinecké a Martin Hundák procedil svou střelu mezi Brukovými prsty až do sítě - 1:1. V dalším průběhu zápasu se hrál znovu nepříliš pohledný fotbal, ani jeden z týmů si nemohl vytvořit žádnou šanci a hra byla často kouskovaná fauly na polovině hřiště. Do 71. minuty čekali nespokojení fanoušci Třince na další branku, ale nejraději by ji viděli na druhé straně. Do vedení šly totiž Pardubice, a to když po centru Kudrny odhlavičkoval Matoušek v těžké pozici míč jen k Martinu Hundákovi, ten si potáhl míč na pravačku a přízemní střelou na vzdálenější tyč nedal Brukovi žádnou šanci - 1:2.

V té době už byly na hrací ploše také další ofenzivní posily Třince jako Gulajev a Gavlák, Pardubice si svá střídání schovávaly. Třinečtí hru více otevřeli a za pískotu svých fanoušků se tlačili před pardubickou branku, ale svou šanci neproměnil ani Gulajev, který v jedné ze skrumáží trefil jen některého z hostujících obránců, ani Hupka, který o chvilku později přestřelil Shejbalovu svatyni. Pardubice se logicky dostávaly k příležitostem z protiútoků, jednu z nich neproměnil deset minut před koncem Hodas, jenž šikovně pronikl po pravé straně a svou střelu poslal jen těsně vedle od levé Brukovy tyče. V závěru utkání měli Třinečtí několik pološancí, které si vytvořili díky tlaku na pardubickou branku, ale žádné tutovky to nebyly a brankář Shejbal za svá záda už žádný míč nepustil. Východočeši na konci navíc několikrát vystřídali a chytře zdržovali hru. Utkání skončilo vítězstvím Pardubic.

Statistiky - branky: 14. Jeřábek (vlastní) - 49. Hundák, 70. Hundák. ŽK: 5:0 (Malíř, Ceplák, Cigánek, Malík, Málek). Rozhodčí: Bílek - Vysloužil, Kotalík. Delegát: Nevrlý. Diváků: 421.

Sestavy - Třinec: Bruk - Velner, Malík, Cigánek, Matoušek - Malíř, Motyčka, Málek, Ceplák (68. Gavlák) - Wojnar (46. Hupka) - Juřena (53. Gulajev).
FK PCE: Shejbal - Přibyl, Šejvl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna (90. Řezníček), Jeřábek, Hundák (79. Dostálek) - T. Kakrda, Hodas (90. Janecký).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 19.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )