FK Baník Sokolov FK Pardubice 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2013/2014 | 10. kolo | 28.09.2013 | Stadion Sokolov

Ze Sokolova vezeme dvougólovou porážku

V sobotu dopoledne podlehl pardubický tým v západočeském Sokolově 2:0, když domácí rozhodli o své výhře již v první půlhodině utkání. Pardubičtí navíc dohrávali utkání po vyloučení brankáře Čihaře téměř celý druhý poločas v deseti.

10. kolo FNL

FK Baník Sokolov - FK Pardubice 2:0 (2:0)

Trenér Krejčí poslal místo distancovaného Luďka Frydrycha mezi tyče Radka Čihaře, v sestavě pak "vykartovaného" Jeřábka nahradil Řezníček, k dispozici navíc nebyl ani Rešetár plnící si futsalové povinnosti. Přesto hostující tým do utkání vstoupil aktivně a už po třech minutách zápasu musel domácí brankář vyboxovat nepříjemnou standardku Hundáka. Po čtvrthodině hry se za obranou Baníku zjevil Fusek, ale míč napálil jen do boční sítě domácí brány. Stejný hráč se objevil i v další zajímavé příležitosti hostů, když důsledně atakoval Vondráčka, ale následně brankáře Sokolova nepřekonal.

A po nevyužití těchto nadějných situací přišel trest. Ve 21. minutě si na Kobylíkův pas seběhl Čada, okamžitě z první jej přihrál nabíhajícímu Rostislavu Šamánkovi, před kterým zívala prázdná brána Pardubic a sokolovský útočník tak bez větších problémů usměrnil míč mimo dosah Čihaře - 1:0. Domácím branka pomohla a O sedm minut později se radovali podruhé. Kobylíkova standardka dolétla na hlavu Davida Čady, který přesnou hlavičkou k levé tyči nedal Čihařovi šanci - 2:0. Toto skóre se, i přes převahu domácích, po poločasu nezměnilo.

Krátce po zahájené druhé půle šli hosté do oslabení, když brankář Čihař před dobíhajícím Šamánkem zahrál rukou mimo pokutové území a rozhodčí vytáhl červenou kartu! Trenéři stáhli ze hry Hodase a mezi tyče šel Josef Ptáček, který měl hodně práce už krátce po svém nástupu do utkání. Ve zbytku utkání se ale již příliš zajímavých událostí nestalo, převaha byla na kopačkách týmu hrajícího "přesilovku", a tak skóre stanovené již v první půlhodině zůstalo až do závěrečného hvizdu.

Jiří Krejčí, trenér Pardubic, po utkání řekl: "Myslím si, že do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně. Měli jsme dvě vyložené šance Fuskem, bohužel jsme je neproměnili. Po vyloučení našeho brankáře Čihaře jsme už neměli síly na nějaký zvrat. Možná že pohárový zápas ve středu vzal některých hráčům hodně sil, takže někteří hráči neměli takovou jiskru jako obvykle. Chci pogratulovat soupeři, myslím si, že to jejich vítězství je zasloužené. My jsme tentokrát nepodali optimální výkon, ale kdybychom bojovali tak, jak ve druhém poločase, měli bychom větší šanci na úspěch."

Fakta - branky: 21. Šamánek, 27. Čada. ŽK: 0:1 (26. Norek), ČK: 0:1 (49. Čihař), Rozhodčí: Ardeleanu (J. Paták, Mokrusch). Delegát: Brutar ze Sezemic. Diváci: 753.

Sestavy - Sokolov: Dvořák I. - Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Blažek (78. Machek), Kobylík (81. Jurdík), Dvořák II. (69. Vaněček) - Šamánek.
FK PCE: Čihař - Přibyl, Vencl, Němeček, Norek - Pospíšil, Kudrna, Řezníček (60. Fousek), Hundák - Hodas (50. Ptáček), Fusek (46. T. Kakrda).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 28.09.2013 | Zdroj fotky: Tomáš Bouda )