FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 FC Baník Ostrava

1. liga dorostenek 2022/2023 | 11. kolo | 20.11.2022 | stadion Ohrazenice, UMT

Poslední domácí utkání dorostenek za tři body

V předposledním utkání podzimní části ligy jsme na domácí umělé trávě v Ohrazenici přivítali hráčky ostravského Baníku, které o týden dříve oloupily o body pražskou Spartu.

11. kolo 1. ligy dorostenek, 20. 11. 2022, hř. Pardubice - Ohrazenice, UMT

FK PARDUBICE - Akademie FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 64. Koblížková

ŽK 1:1
Rozhodčí: Machová, Lábusová, Navrátil

Sestava: Melounová - Kubištová, Friedrichová, Smejkalová, Nechvílová - Zikmundová, Vamberová (73. Vrabcová), Koblížková, Ledvinková (46. Smutná) - Hlaváčová, Ptaszeková (65. Kožíšková)
(dále připraveny: Mandelíková, Hladová, Pírková)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Od začátku utkání jsme aktivnější a kombinační hrou se dostáváme k brance hostujících hráček. Ve 12. minutě napřahuje z velkého vápna Maruška Koblížková, ale její střela těsně přeletí břevno. Baník hrozí z rychlých brejků, tak jako ve 14. minutě. Své zaváhaní hasí na poslední chvíli v brance Eliška Melounová, když míč, směřující do odkryté branky, ještě vytahuje na roh. Ve 22. minutě střílí z 25 metrů Mája Zikmundová, ale střela postrádá razanci a hostující brankářka ji bez větších problémů chytá. O minutu později střílí Kamila Vamberová levačkou z vápna vedle pravé tyče. V 25. minutě je další pokus z vápna, tentokrát Nikči Ledvinkové, sražen na roh. Ve 40. minutě hlavičkuje Nikča Ledvinková, po rozehraném rohu, vedle pravé tyče. Ve 42. minutě se Baník, opět po rychlém brejku, dostává k zakončení, ale střela trefuje přímo Elišku Melounovou. V poslední minutě prvního poločasu se ze skrumáže po rohu dostane míč k Elišce Ptaszekové, ale její střele chybí také potřebná razance a brankářka míč krotí v náruči.

Prvních pět minut druhého poločasu se hraje ještě převážně na naší polovině, ale s přibývajícím časem získáváme převahu a jsme stále častěji kolem vápna hostujícího týmu. V 53. minutě střílí Eliška Melounová z rohu velkého vápna vedle levé tyče. Kombinace po vápno se daří, ale k nebezpečnému zakončení se nemůžeme dostat. Pokusy z úhlu Elišky Melounové i Elišky
Ptaszekové končí v náruči hostující brankářky. 64. minuta přináší uklidnění a povedenou akci Kamily Vamberové dotáhne do brankového konce Maruška Koblížková. Střelou po zemi na zadní tyč nás posílá do vedení 1:0. V 74. minutě je v dobré pozici Verča Hlaváčová, ale její střela z malého vápna trefuje hostující golmanku. V 79. minutě míří Eliška Melounová z rohu velkého vápna těsně nad. V poslední minutě zachytáváme rozehrávku hostí a střela po zemi Elišky Melounové lízne pravou tyč. V nastaveném čase se blýskne individuální akcí Míša Nechvílová, ale její přihrávku nedokáže Maruška Koblížková využít ke vstřelení druhé branky a střelu zastavuje břevno.

Dostali jsme do zápasu některé principy, které jsme si před zápasem řekli. Dlouhodobě nás trápí zakončení, které se ani dneska nepodařilo výrazněji prolomit. Přesto holky zaslouží velkou pochvalu, že odehrály celý zápas v nasazení. Příští víkend zajíždíme do Brna, kde budeme chtít navázat na dnešní výkon a druhý tým ligy trochu potrápit.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 06.12.2022 | Zdroj fotky: Vladimír Bidlo )