FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 5 : 0 (1 : 0) FK Pardubice WU-18 FC Hradec Králové

1. liga dorostenek 2022/2023 | 5. kolo | 25.09.2022 | stadion Dolíček, Pardubice

Dorostenky v derby zvítězily vysoko 5:0

Poslední zářijovou neděli jsme přivítali v derby hráčky FC Hradce Králové. Od začátku utkání jsme udávali tempo hry my.

5. kolo 1. ligy dorostenek, 25. 9. 2022, hř. Pardubice - Dolíček

FK PARDUBICE – FC Hradec Králové ženy 5:0 (1:0)

Branky: 35. Burešová, 50. Fišerová, 62. vlastní (Uhnavá), 75. Hlaváčová, 82. Kožíšková

ŽK 1:0

Rozhodčí: Kánská, Strnadová, Štěpánková

Sestava: Smutná, Koblížková (77. Smejkalová), Fišerová, Kubištová (74. Mandelíková), Zikmundová, Burešová (65. Vrabcová), Ledvinková (46. Hladová), Vamberová (84. Pírková), Hlaváčová, Ptaszeková (61. Kožíšková),  Nechvílová (46. Melounová)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice):   Na holkách bylo vidět, že hrají s chutí. Dařily se kombinace, vytvářeli jsme si příležitosti k zakončení a střely ze střední vzdálenosti těsně míjely branku Hradce. Hradecké hráčky se dostávaly na naši polovinu ojediněle a to po rychlých brejcích, hlavně po pravé straně. K jedinému vážnému ohrožení naší branky jsme hráčkám Hradce pomohli, když po rohovém kopu hlavička Nikči Ledvinkové naštěstí skončila na pravé tyči. Z velkého množství našich střel ze střední vzdálenosti se ujala krásná střela Týny Burešové a jediný gól prvního poločasu z 35. minuty znamenal poločasové vedení 1:0.

Druhý poločas jsme zahájili opět aktivně a po samostatné akci zvýšila Terka Fišerová naše vedení na 2:0. Ke třetímu gólu v hradecké síti dopomohla hostující obránkyně, když nešťastně tečovala centr z pravé strany od Anduly Kožíškové a v 62. minutě jsme již vedli 3:0. V 75. minutě zužitkovala Verča Hlaváčová přihrávku pod sebe od Anduly Kožíškové a skóre se měnilo počtvrté. O 7 minut později si obě aktérky role vyměnily a Andula Kožíšková uzavřela skóre v povedeném derby na 5:0.

Holky zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, hrály s chutí, fotbalem se bavily a výsledek je naprosto zasloužený. Soupeři děkujeme za férovou hru.

(Autor: Martin Macháček | Datum: 10.10.2022 | Zdroj fotky: Martin Plíšek )