FK Pardubice WU-18

SK Slavia Praha FK Pardubice WU-18 6 : 0 (3 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2022/2023 | 4. kolo | 18.09.2022 | Praha, Eden UMT

Prohra dorostenek se Slávií Praha

Po reprezentační přestávce jsme odehráli v neděli 18. září další ligové utkání, tentokrát na umělé trávě v Edenu se Slávií Praha, momentálně vedoucím a zároveň doposud neporaženým týmem.

4. kolo 1. ligy dorostenek, 18. 9. 2022, hř. Praha Eden, UMT

SK Slavia Praha fotbal mládež - FK PARDUBICE 6:0 (3:0)
Branky: 3. Vojtěchová, 12., 45+1., 50., 78., 88. Kroupová

ŽK 1:1
Rozhodčí: Hrušková, Plátková, Bartoníčková

Sestava: Melounová - Friedrichová (46. Kubištová), Fišerová, Lacinová (37. Mandelíková), Chlupáčová, Burešová, Koblížková (70. Hladová), Vrabcová (46. Vamberová), Hlaváčová, Ledvinková (70. Ptaszeková)Zikmundová (75. Kožíšková)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Začátek utkání vyšel domácím hráčkám a už ve 3. minutě šly do vedení, po prvním sporném okamžiku v zápase, když hráčka Slávie na zadní tyči skórovala úplně osamocená. Další sporný okamžik přišel ve 12. minutě, když Anča Lacinová odkopávala míč ve vápně, trefila nohu Terky Fišerové, následně odražený míč od Terky skončil na ruce A. Lacinové a aktivní pomezní rozhodčí upozornila hlavní na hru rukou a byla odpískána penalta. Tu proměnila Kroupová a slávistky se ujaly vedení 2:0. A to ještě před touto situací zlikvidovala Eliška Melounová několik samostatných nájezdů a střel slávistek z bezprostřední vzdálenosti. Poté přišla fáze hry, kdy jsme dokázali se slávistkami držet krok, dařila se mezihra, byli jsme časteji na
míči a díky presinku jsme zachytávali míče blízko pokutového území. Z toho plynuly i naše šance, střelu Nikči Ledvinkové tečuje obránkyně Slávie na roh. Z následného rohového kopu Máji Zikmundové jsme měli vytěžit víc a přímák Marušky Koblížkové z 25 metrů končí těsně nad. Přišla 34.minuta a s ní další zranění kolene a Anča Lacinová opouští hřiště na nosítkách. Škoda naší nekoncentrovanosti v posledních vteřinách 1. poločasu, kdy inkasujeme naprosto zbytečnou třetí branku.
Úvod druhého poločasu se odehrává ve stejném duchu, jako ten první. Další sporný moment, který zůstal bez povšimnutí hlavní rozhodčí, když Eliška Melounová, před rozehráním rohu, obdrží na brankové čáře úder loktem. Samotný roh nebyl nebezpečný, ale z dohrané akce inkasujeme opět zbytečně a Slávia na začátku druhého poločasu navyšuje Luckou Kroupovou již na 4:0. Obraz hry ve druhém poločase kopíroval ten první. Držíme se Slávií v poli krok, přichází i naše příležitosti, ale nedokážeme je využít ve svůj prospěch. Slávia skórovala do konce zápasu ještě 2x.
Přes vysokou prohru si holky zaslouží velkou pochvalu za týmový výkon. Individuální chyby plynoucí ze špatného řešení některých situací nás stály v tomto zápase lepší výsledek. Věřím, že v derby předvedeme to, co v hráčkách opravdu je.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.09.2022 | Zdroj fotky: Vladimír Bidlo )