FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 Loko Brno H. Heršpice

1. liga dorostenek 2022/2023 | 3. kolo | 11.09.2022 | stadion Dolíček, Pardubice

V utkání dorostenek s Lokomotivou Brno gól nepadl

V neděli 11. září jsme na domácím hřišti přivítali hráčky Lokomotivy Brno, které si ve druhém kole poradily se Spartou v poměru 4:0 a šlo tak o utkání 2. a 3. týmu v tabulce 1. ligy dorostenek.

3. kolo 1. ligy dorostenek, 11. 9. 2022, hř. Pardubice - Dolíček

FK PARDUBICE - LOKOMOTIVA BRNO HORNÍ HERŠPICE 0:0, PK 4:5

ŽK 0:2

Rozhodčí: Chlastáková, Hrušková, Strnadová

Sestava: Melounová - Smejkalová (53. Friedrichová), Lacinová (30. Chlupáčová), Fišerová, Nechvílová (60. Mandelíková), Burešová, Koblížková, Vamberová (65. Vrabcová), Ledvinková, Hlaváčová, Zikmundová (56. Kožíšková)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): K prvnímu zakončení jsme se dostali my již ve 4. minutě, ale Verča Hlaváčová netrefila míč, jak sama chtěla, a z velkého vápna střílí levačkou do golmanky. V úvodu utkání jsme více na míči, po čtvrt hodině Brno hru vyrovnává. Jak naše střelecké pokusy, tak i Brna, jsou převážně zpoza vápna a obě pozorné obrany nepouští hráčky do nebezpečných zakončení. V závěru poločasu byly vidět přeci jenom pěkné fotbalové momenty. Nejdříve hostující Pyclíková si v 35. minutě střihla nůžky z hranice pokutového kopu, naštěstí těsně vedle pravé tyče. Ve 37. minutě se k zakončení, které volalo po gólu, dostala Týna Burešová, ale střelu ve velkém vápně poslala vysoko nad. Ve 39. minutě z dobré pozice, po centru Verči Hlaváčové, střílí Mája Zikmundová po zemi k tyči, ale Fraňková v brance Brna tuto střelu chytá. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Hraje se převážně od vápna k vápnu. V 52. minutě se zranila Barča Smejkalová a s bolestivým kotníkem je ze hřiště odnášena na nosítkách. V 64. minutě se po rohovém kopu dostalo také Brno k zakončení, ale střela z vápna šla vedle pravé tyče. V 82. minutě je osamocena Pyclíková na penaltě, ale její střelu chytá Eliška Melounová. V 89. minutě po rychlém brejku střílí hráčka Brna těsně vedle pravé tyče. Ve druhé minutě nastavení se z bezprostřední blízkosti neprosazuje opět Pyclíková, když jí Eliška Melounová včasným vyběhnutím zmenšila střelecký úhel. Ani ve druhém poločase branka nepadla, a tak opět rozhodovaly penalty. Ty nám tentokrát nevyšly a bonusový bod si odváží hostující tým.
V tomto utkání dominovaly obrany, ta naše podpořená výborným výkonem Elišky Melounové. Celý tým však zaslouží velkou pochvalu za bojovný výkon.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.09.2022 | Zdroj fotky: Martin Plíšek )