FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Dukla Praha

1. liga dorostenek 2022/2023 | 8. kolo | 28.08.2022 | stadion Dolíček, Pardubice

Druhé domácí vítězství dorostenek

V neděli 28. srpna jsme odehráli druhý domácí zápas v lize dorostenek. Soupeřkami nám byly hráčky pražské Dukly, prvoligový nováček.

8. kolo 1. ligy dorostenek, 28. 8. 2022, hř. Pardubice - Dolíček

FK PARDUBICE - FK Dukla Praha ženy 2:0 (0:0)
Branky: 47. Lacinová, 90. Hlaváčová

Bez karet.
Rozhodčí: Štěpánková, Kánská, Ilnytska

Sestava: Melounová - Brožová (60. Nechvílová), Lacinová, Smejkalová, Chlupáčová - Koblížková, Friedrichová (46. Fišerová), Vamberová (91. Hladová), Zikmundová (82. Mikulecká) - Ledvinková (88. Ptaszeková), Kožíšková (46. Hlaváčová)

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): V prvním poločase se kupily oboustranně nepřesnosti, ztráceli jsme jednoduché míče, některá řešení situací po zisku míče jsme špatně vyhodnotili, což nás stojí zbytečně energii a sílu. Naší snahou bylo hrát po křídlech a z těchto prostorů si vytvářet příležitosti k zakončení. V této činnosti byla proti v mnoha případech hostující brankářka, která přečtením těchto situací pomáhala své obraně. Z prvního poločasu stojí z naší strany za zmínku rozmezí 15. až 18.minuty, když nejdříve z 25 metrů Markéta Friedrichová minula levou tyčku a krátce nato se objevily v pokutovém území v dobré příležitosti ke skórování Mája Zikmundová a poté Nikča Ledvinková. Dukla hrozila převážně po rychlých brejcích, ale naše obrana i s Eliškou Melounovou v brance, byly vždy úspěšné.
Druhý poločas nemohl začít lépe. Ve 47. minutě jsme zahrávali rohový kop a na zadní tyči skórovala Anča Lacinová - 1:0. Druhý poločas byl z naší strany lepší, kombinační hrou se dařilo dostat za obranu Dukly, i když v několika případech jsme uvízli v ofsajdovém postavení. V 52. minutě střílí ze strany Verča Hlaváčová nad. V 53. minutě posílá z 20 metrů svůj projektil Terka Fišerová, ale výborně chytající golmanka Dukly vytahuje nad břevno, na roh. V 67. minutě dává o sobě vědět i Dukla a Eliška Melounová vyráží střelu ze střední vzdálenosti na roh. Ještě jednou nám zatrnulo, a sice šest minut před koncem, když nejdříve střelu po samostatné akci Dukly, z pravé strany, Eliška Melounová vyráží, následnou dorážku zleva rychlým přesunem likviduje na lajně a skákající míč před odkrytou brankou odkopává Anča Lacinová do bezpečí. V 90. minutě přichází uklidnění, když přihrávku od Kamči Vamberové lobuje Verča Hlaváčová přes vyběhnutou brankářku a upravuje tak konečný výsledek na 2:0.

První poločas byl z naší strany nepovedený. O přestávce jsme si řekli, co chceme ve druhém poločase změnit, to se povedlo a zaslouženě zůstavají 3 body doma, ale stály nás hodně sil. Přesto holky zaslouží opět velkou pochvalu.

První zářijový víkend je reprezentační přestávka, další utkání nás čeká v neděli 11. září ve 13:45 na domácím hřišti proti Lokomotivě Brno Horní Heršpice, která ještě neprohrála.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 06.09.2022 | Zdroj fotky: Martin Plíšek )