FK Pardubice WU-18

FC Baník Ostrava FK Pardubice WU-18 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2022/2023 | 2. kolo | 21.08.2022 | Ostrava - Těšínská

Dorostenky v Ostravě vyhrály na penalty

Ve druhém kole jsme v Ostravě, po bezbrankové remíze, vyhráli na penalty!

2. kolo 1. ligy dorostenek, 21. 8. 2022, hř. Ostrava Poruba, ZŠ Šoupala - UMT

Akademie FC Baník Ostrava - FK PARDUBICE 0:0, PK 4:5

ŽK 2:0

Rozhodčí: Bystroňová, Špidlíková, Godfryd

Sestava: Smutná (20. Kožíšková) - Chlupáčová, Lacinová, Smejkalová, Mandelíková, Zikmundová, Koblížková, Vamberová (78. Nechvílová), Ptaszeková (61. Vrabcová), Ledvinková, Mikulecká

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): Ke druhému MU jsme zajížděli v neděli 21. srpna do Ostravy. Pro silné dešťové přeháňky bylo utkání v průběhu nedělního dopoledne přeloženo na umělou trávu.

Domácí zahrávali v úvodu utkání dva rohové kopy, které však nebyly pro naši
branku nijak nebezpečné. Po šesti minutách máme první nebezpečnou akci, když
střelu z vápna Marušky Koblížkové brankářka vyráží na roh. Hraje se nahoru - dolu, my se snažíme kombinační hrou dostat na dostřel, domácí hrozí spíše po dlouhých nakopávaných míčích. V 9. minutě přímák Nikči Ledvinkové z 25 metrů končí vedle pravé tyče. Ve 20. minutě přichází nepříjemný moment pro nás, když Áďa Smutná obdrží úder kolenem do podbříšku a musíme střídat post brankářky, na který přichází Týna Mikulecká. Ve 24. minutě křižná střela po zemi Martiny Mandelíkové letí asi metr vedle pravé tyče. Ve 37. minutě se dostane ve vápně do dobré střelecké pozice Nikča Ledvinková, ale trefuje pouze domácí golmanku. Ve 40. minutě je po rohu Andula Kožíšková blízko vedoucího gólu, ale branku z úhlu přestřeluje. V poslední minutě 1. poločasu, po rozehraném nepřímém kopu, se pěkně uvolní Mája Zikmundová, ale slabá střela levačkou z hranice pokutového území míří pouze do náruče domácí golmanky.
Úvod druhého poločasu je hodně neurovnaný s nepřesnostmi a častými souboji uprostřed hřiště. Na první vážnější akci čekáme až do 64. minuty, kdy po rohovém kopu hlavičkuje Nikča Ledvinková na vzdálenější tyč, ale brankářka skvělým zákrokem kazí naši radost. V 67. minutě vytahuje rozhodčí zákrok na pronikající Andulu Kožíškovou mimo pokutové území a zahráváme z úhlu "pouze" nepřímý kop. Tuto solidní standardní situaci však nedokážeme využít. V 73. minutě po náběhu před pokutové území střílí Anča Lacinová levačkou do golmanky. O minutu později ta samá hráčka nastřeluje po rohu boční síť domácí branky. A do třetice, v krátkém sledu, Anča Lacinová hlavičkuje v 80. minutě po rohu těsně vedle pravé tyče. V řádné hrací době skončilo utkání bez branek a následoval penaltový rozstřel. V něm jsme byli úspěšnější a bonusový bod za výhru 4:5 jsme si dovezli zpátky do Pardubic. Úspěšnými střelkyněmi byly: Zikmundová, Ledvinková, Lacinová, Koblížková, Mikulecká.

Holky zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, nasazení a týmový výkon. Utkání bylo dost tvrdé, s častými souboji, rozhodčí udělila domácímu Baníku dvě žluté karty.

(Autor: Martin Macháček | Datum: 05.09.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )