FK Baník Most - Souš FK Pardubice 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2013/2014 | 5. kolo | 25.08.2013 | Městský stadion Most

V Mostě po penaltě domácích v 93. minutě - 2:2

V deštivém nedělním podvečeru sehrál pardubický tým utkání 5. kola FNL na trávníku severočeského Mostu, který v úvodních kolech soutěže ani jednou neinkasoval. Nakonec viděli diváci čtyři branky, po dvou na obou stranách, když domácí srovnali z penalty v nastaveném čase.

5. kolo FNL

FK Baník Most - FK Pardubice 2:2 (1:1)

Utkání se hrálo za vytrvalého deště, který nepřestal hráčům padat na hlavy po celou dobu utkání. Vstup do zápasu měly Pardubice doslova raketový. Ve 4. Minutě šel míč na pravou stranu na Přibyla, ten ho krásně vyvezl na polovinu soupeře a posla ho před branku. Na centr si naběhl Kudrna a hlavou ho nechytatelně poslal do sítě - 0:1. Domácí Procházka měl šanci srovnat, ale mířil mimo, ve 21.minutě zakončoval Jeřábek, ale Procházka mu jeho pokus zblokoval. Pardubice se na začátku 37. minutě dostaly pod tlak, který následoval po Přibylově nepovedené malé domů. Po rohu, a následné skrumáži se míč dostal k Vojtovi a ten s velkým štěstím a pomocí výrazné teče překonal Frydrycha - 1:1.

Do druhého poločasu nasadil trenér Krejčí Hodase a po další čtvrthodině i Rešetára. Ten v 63. minutě projel mosteckou obranou jako nůž máslem, naservíroval obloučkem míč na úplně volného Hodase, stojícího osm metrů před brankou,  pardubický útočník poslal míč vysoko nad branku! O několik minut později zahrával Tischler kousek za vápnem trestný kop a míč zastavila až spojnice tyče a břevna domácí svatyně! I když domácí byli aktivní, výrazně víc šancí měli hosté. V 73. minutě rozehrály Pardubice roh, na míč si vyskočil na přední tyči Kudrna a svým druhým gólem poslal hosty do vedení - 1:2.

Závěr utkání už byl ve znamení snahy domácího týmu o vyrovnání. Dlouho to vypadalo, že body se postěhují na východ Čech, ale v 92. minutě musel Frydrych vytáhnout skvělý zákrok proti technické střele Procházky. Následoval poslední roh utkání a po něm k nelibosti hostujícího celku pískl po zákroku (?) Jeřábka na Řeháka pokutový kop. Na Procházkovu střelu si sice Frydrych sáhnul, ale cestě míče do sítě nemohl zabránit - 2:2.

Oba celky si tak body rozdělily, díky koncovce utkání se z toho raduje především domácí klub…

Statistiky - branky: 37. Vojta, 90.(+3) Jan Procházka z pen. - 3. Kudrna, 83. Kudrna. ŽK: 4:3 (Vojta, Nguyen, Rosendo, Belaň - Kudrna, Jeřábek, Hundák). Rozhodčí: Houdek z Plzně (Zeman, Fišer). Delegát: Krondl. Diváků: 375.

Sestavy: Most 1909: Belaň - Nguyen, Běloušek, Charuza, Řehák - Vojta, Jan Procházka, Rosendo, Šlapák - Surynek, Jiří Procházka.

FK PCE: Frydrych - Přibyl, Tischler, Němeček, Norek (87. Vencl) - Pospíšil, Řezníček (46. Hodas), Jeřábek, Kudrna, Hundák - Janecký (58. Rešetár).

GÓLOVÉ OKAMŽIKY DRUHÉHO POLOČASU

Branka Kudrny na 1:2, penaltový zákrok v 93. minutě a proměněná penalta domácích na 2:2