FK Pardubice U-16

FK Pardubice U-16 FK Pardubice U-16 6 : 0 (1 : 0) FK Pardubice U-16 FC Tempo Praha

Česká liga dorostu U16 2022/2023 | 2. kolo | 14.08.2022 | stadion Ohrazenice

V domácí premiéře si U16 poradila s Tempem Praha

Pardubáci započali náročný anglický týden s Tempem Praha. Ráz utkání určila červená karta hostujících, po které se naše mužstvo prosadilo hned šestkrát a připsalo si tak první vítězství v soutěži ČLD U17.

FK Pardubice - Tempo Praha 6:0 (1:0)

Branky: 34., 56. a 65. Nedvěd, 79. a 86. Nekvinda, 83. Zelený. ČK: 0:1 (30. Slavíček).

Sestava FK Pardubice: Hudák - Dostál, Skokan, Kučera (46. Fejt), Kosek (46. Nekvinda) - Čáslavka, Zima (57. Vašek), Pešek - Urban (57. Tareš), Nedvěd, Zelinger (66. Zelený).

Hodnocení trenéra Ovčačíka:

Začátek utkání hned ukázal, jak náročné utkání nás čeká. Tempo Praha bylo aktivnější, a tak se v prvních dvaceti minutách hra spíše odehrávala v naší obranné třetině hřiště. Po této době se hra začala více vyrovnávat, kdy se naše mužstvo začalo daleko více osmělovat směrem do ofenzívy. Utkání defakto rozhodla 30. minuta hry, kdy po získaném míči u soupeřovy branky pelášil sám na branku Zelinger, kterého zezadu podkopl hostující Slavíček, jenž obdržel červenou kartu. Od této chvíle se misky vah jednoznačně naklonily na naši stranu. Pro soupeře, který se i přes početní nevýhodu snažil hrát sympaticky, to dnes bylo trošku kruté, nicméně i takový je fotbal. Naše hráče chválíme za přístup, jelikož jsme po celou dobu utkání hráli aktivně.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.08.2022 | Zdroj fotky: )