FK Pardubice U-19

SG Dynamo Dresden FK Pardubice U-19 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice U-19 FK Pardubice U-19

Přátelská utkání U-19 2022/2023 | přátelské utkání | 30.07.2022 | hřiště Drážďany

Dorost U19 těsně prohrál v Drážďanech

Po polské první dorostenecké lize (Slask Wroclaw) čekal naši kategorii U19 další skvělý zápas. A tentokrát přímo z německé dorostenecké Bundesligy! Pardubáci zavítali na půdu Drážďan. Ve fyzicky velmi náročném utkání nakonec devatenáctka podlehla těsně 1:0 po gólu z první minuty zápasu.

SG Drážďany - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branka: 1. soupeř

Sestava FKP: Šimůnek (60. Šimon) - Svatoš, Svoboda (55. Rolenec), Tecl, Metelka (65. Kuja) - Flaška, Machů (45. Halda), Míšek (65. Jeník) - Brdička (65. Pandula), Brychnáč (46. Hoffman), Pandula (46. Brož).

Hodnocení trenéra Duroně:

Úvodu zápasu dal jednoznačně ráz gól z první minuty, který nám logicky úvod zápasu znatelně ztížil. Soupeř se pomocí dlouhých míčů za obranu dostával na naší polovinu, kde vytvářel velký tlak. Z počátku nám dělalo potíže vyrovnat se s takto fyzickým fotbalem, na který měli domácí typologicky ideální hráče. Nejvíce problematické pro nás bylo zachytávání rychlých protiútoků, ze kterých domácí hrozili nejvíce. Postupem času naši hráči přicházeli na to, jakým způsobem překonat obrannou formaci Drážďan. Je však potřeba říct, že domácí měli větší část první půle převahu.

Druhý poločas nabídl výrazně odlišnou podívanou. Naši hráči byli daleko aktivnější a kompaktnější v presinku, díky čemuž začali soupeře dostávat pod stále větší tlak. Drážďany se poté začaly uchylovat spíše k odkopávání míče a my tak měli trvalou převahu v držení míče. Brzdila nás však nekvalita v provedení předfinální a finální fáze a proto jsme si nevytvořili dostatečný počet šancí na vyrovnání skóre, byť by remíza byla rozhodně spravedlivá. Bez ohledu na výsledek se však jednalo o skvělou přípravu na začátek sezóny.

Za obě letní, mezinárodní konfrontace (Wroclaw, Drážďany) jsme velmi vděční klubovému vedení. Věříme, že se s podobnými týmy budeme utkávat i nadále. Přesně tento typ zápasů přináší našim hráčům neocenitelné zkušenosti do další práce.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 02.08.2022 | Zdroj fotky: )