FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Hradec Králové

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 28. kolo | 22.04.2023 | CFIG Arena Pardubice

Podruhé v sezóně jsme porazili v derby Hradec!

Veledůležité tři body vybojovali hráči FK Pardubice v sobotním odpoledním derby. Zaslouženou výhru vystřelil svým čtvrtým gólem v sezóně Pavel Černý, který ve druhém poločasu rozhodl po přihrávce Michala Hlavatého.

28. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Na první šanci se nemuselo dlouho čekat. Už v šesté minutě se k centru Štěpána Harazima dostal v malém vápně Filip Novotný, jeho zakončení ale reflexivním zákrokem vytěsnil brankář Florin Nita. Úvodních dvacet minut dále patřilo hostujícím fotbalistům, žádnou další velkou šanci si ale nevypracovali.

Poté začali hrozit také Pardubáci. A v samotném závěru první půle měli velkou šanci také oni. Po autovém vhazování na pravé straně vyslal přihrávku do pokutového území Pavel Černý. Před bránou se dostal do střelecké pozice volný Michal Hlavatý, jeho pokus ale také skončil u gólmana soupeře.

Vstup do druhé půlě měli hráči Pardubic skvělý a to vyústilo v úvodní branku zápasu. Deset minut po přestávce Hlavatý vyvezl míč z poloviny hřiště a narazil si s Ichou. Následně se dostal do pokutového územi, kde si pokryl balón před obráncem a vyslal přihrávku do nebezpečného prostoru. Tam byl volný Pavel Černý a ten se střelecky prosadil i ve druhém derby v této sezóně!

Hodně soubojové utkání moc fotbalové krásy nepobralo, na to se ale historie ptát nebude. V závěru navíc vůbec poprvé v sezóně nastoupil kapitán Jan Jeřábek, který hned úspěšně absolvoval několik hlavičkových soubojů. V závěru navíc viděl červenou kartu hostující Leibl, Pardubice nakonec zvítězily s Hradcem Králové 1:0!

Fakta - branky: 56. Černý (Hlavatý). ČK: 0:1 (90. Leibl). ŽK: 6:3 (Kostka, Vacek, Chlumecký, Helešic, Pikul, Nita – Klíma, Leibl, Bajza). Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Volf. Delegáti: Zlámal a Tandler. Diváci: 4 450.

Sestavy – FK PCE: Nita – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Kostka (82. Helešic), Janošek (87. J. Jeřábek), Hlavatý (82. Darmovzal), Sychra (71. Pikul) – Černý (C) (71. Krobot). Náhradníci: Budinský – Tischler. Trenér: Radoslav Kováč.

Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma (72. J. Kučera), Čech, Leibl – Harazim, Smrž, Kodeš (83. P. Dvořák), Novotný (61. Koubek) – Rada (C), Ryneš – Vašulín. Náhradníci: Reichl, Vízek – Pudhorocký, Trusa, Hlaváč. Trenér: Stanislav Hejkal.