FK Pardubice FK Pardubice 0 : 2 (0 : 2) FK Pardubice AC Sparta Praha

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 26. kolo | 09.04.2023 | CFIG Arena Pardubice

Sparta si z Pardubic odvezla všechny body

Bez bodového zisku pro pardubický tým skončil nedělní zápas 26. kola FORTUNA:LIGY. Pražská Sparta rozhodla o svém vítězství již v úvodní části hry, Pardubáci se o další bodový zisk pokusí za týden v Brně.

26. kolo FORTUNA:LIGA

FK Pardubice - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Vstup zápasu patřil hostům, kteří byli aktivní. Slovenský křídelník se v úvodních patnácti minutách dostal hned do tří zakončení, dvakrát z toho zamířil mezi tři tyče. V obou případech si ale poradil Viktor Budinský, v 17. minutě poté zvonila branková konstrukce po hlavičce Sorensena.

Uběhlo jen pár desítek sekund a následovala další šance Sparty, která už skončila gólem. Laçi přenesl hru na pravé křídlo, kde měl dost času Wiesner. Ten si narazil s Haraslínem a vyslal přesný centr před bránu, kde byl volný Jan Kuchta. Ten už neměl moc složitou práci a poslal hosty do vedení - 0:1.

Pardubáci si kolem třicáté minuty utkání také užili míč na svých kopačkách, v žádnou vyloženou šanci to ale nevyústilo. Naopak Sparta se dostala do protiútoku a vybojovala rohový kop. Kaan Karinen našel hlavu kapitána Ladislava Krejčího a ten svým osmým gólem v jedenáctém ligovém zápase navýšil vedení svého týmu.

Góly padaly i po přestávce, ovšem neregulérní. Už po pěti minutách rozvlnil síť Tomáš Čvančara, když dorazil do brány vyraženou střelu Wiesnera. Ovšem byl odpískán předchozí ofsajd Lukáše Haraslína na levé straně. I na druhé straně radost utnul videoasistent, který odhalil ofsajd Michala Hlavatého před gólovým zakončením Ladislava Krobota.

Fotbalisté Pardubic si nedokázali vytvořit žádnou velkou šanci a Sparta si tak tříbodovou výhru pohlídala. V závěru ještě mohl zvýšit Jan Kuchta, jeho samostatný únik ale skončil u brankáře. Pardubáci tak v domácím prostředí podlehli Spartě 0:2.

Statistiky - branky: 20. Kuchta (Wiesner), 37. Krejčí ml. (Kairinen). ŽK: 0:2 (Kairinen, Krejčí ml.). Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Machač. Diváci: 4620.

Sestavy - FK PCE: Budinský – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek (C) – Darmovzal (73. Sychra), Hlavatý (89. Rosa), Janošek (73. S. Šimek), Helešic (56. Kostka) – Krobot (73. Černý).

Sparta: M. Kovář – Vitík, Sørensen, Krejčí ml. (C) – Wiesner (74. Daněk), Kairinen (74. Pavelka), Laçi, Zelený (61. Højer) – Čvančara (61. Karabec), Kuchta, Haraslín (74. Mabil).