FK Pardubice FK Pardubice 3 : 1 (2 : 1) FK Pardubice FK Teplice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 24. kolo | 19.03.2023 | CFIG Arena Pardubice

Porazili jsme Teplice, máme tři body!

Nedělní podvečer patřil pardubický fotbalistům! V důležitém utkání proti Teplicím měli skvělý nástup, rychle vedli o dva góly, a i když soupeř snížil, dramatická koncovka vyzněla pro naše hráče. Tříbodový zisk vystřelil Pardubáky na 14. místo tabulky!

24. kolo FORTUNA:LIGA

FK Pardubice - FK Teplice 3:1 (2:1)

Pardubáci si vzali k srdci zápas na Bohemce a do zápasu s Teplicemi vlétli jako utržený vagón. Už ve čtvrté minutě totiž Matěj Helešic centrem našel Pavla Černého, který zamířil do břevna. Pohotově ovšem zareagoval Michal Hlavatý a ten poslal svůj tým do vedení. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, když byl po další akci zleva faulován Černý a byla z toho penalta. K té se postavil Dominik Janošek a s přehledem navýšil vedení Pardubic, které po deseti minutách vedly 2:0.

Hosté dokázali zanedlouho odpovědět. Ve 21. minutě zápasu totiž Daniel Trubáč rozehrál rohový kop chytře po zemi na Tomáše Kučeru a ten chytrou střelou na zadní tyč snížil stav na 1:2 z pohledu Teplic. Ihned poté mohl po dalekonosné střele dát svému týmu dvougólové vedení zpět Robin Hranáč, domácí stoper však orazítkoval jen tyč.

Zlomový moment zápasu nastal v 68. minutě. Kamil Vacek totiž v pokutovém území přišlápl Daniela Filu a byl z toho pokutový kop pro Teplice. Exekuce se ujal Abdallah Gning, toho ovšem vychytal Florin Nita. To domácí fotbalisty nakoplo, pár chvil poté totiž rozehrávali volný přímý kop. Dominik Janošek na zadní tyči našel Kamila Vacka, který odčinil zaviněnou penaltu a dal gól na 3:1.

Teplice už poté nebyly schopny odpovědi. Pardubáci oproti zápasům se Zlínem či s Olomoucí dohráli zápas v klidu a bez další inkasované branky. Veledůležitý zápas o záchranu tak zvládli a brali tři body!

Statistiky - branky: 4. Hlavatý, 9. Janošek (pen.), 69. Vacek (Janošek) – 21. T. Kučera (Trubač). ŽK: 2:2 (Helešic, Vacek – Kučera, Hybš). Rozhodčí: Machálek – Kubr, Hrabovský. Diváci: 4210.

Sestavy – FK PCE: Nita – Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký – Vacek – Darmovzal (77. Sychra), Hlavatý (84. Kapanga), Janošek, Helešic (70. S. Šimek) – Černý (C) (84. Pikul).

FK Teplice: Grigar (C) – Urbanec (76. L. Mareček), Chaloupek, Mičević, Hybš (86. Hyčka) – Jukl, T. Kučera – Pleštil (61. Kodad), Trubač (86. T. Vachoušek), Gning – Žák (61. Fila).