FK Mladá Boleslav FK Pardubice 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 19. kolo | 12.02.2023 | Městský stadion Mladá Boleslav

Nedělní výhru zařídila Janoškova trefa

Nejlepší pozvánka na další domácí utkání proti Zlínu! Pardubický tým dokázal vyválčit tři body na mladoboleslavském trávníku a i když tým neopustil poslední pozici, je výhra výraznou vzpruhou před dalším utkáním, které Pardubáky čeká za týden proti Zínu!

19. kolo FORTUNA:LIGY

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Od prvních minut zápasu musel být ve střehu pardubický gólman Florin Nita. Už po šesti minutách totiž hlavičkoval domácí Milan Škoda a míč skončil na břevně. Jen o dvě minuty později zakončoval ex-pardubický útočník Tomáš Ladra, s přízemní střelou si ale Nita poradil. To stejné se dá říct o zakončení Michala Hlavatého z desáté minuty, záložník Pardubic se otočil ve vápně soupeře a pohotově zakončil, Šeda balón ukryl do náruče.

Hráči Pardubic to hodně zkoušeli z dálky, hlavně tedy Dominik Janošek. A právě hráč s číslem 39 na zádech to na sebe znovu vzal ve 23. minutě. Jeho pokus ze střední vzdálenosti se otřel o obránce Mladé Boleslavi a doletěl až do sítě!

Hlavně na začátku druhé půle měli domácí fotbalisté největší šance na vyrovnání. Hned dvacet sekund po přestávce vyslal štiplavou střelu z hranice pokutového území Daniel Mareček, Florin Nita se ale natáhl a vytlačil míč nad břevno.

Pardubáci hrozili po změně stran hlavně z rychlých protiútoků. Aktivní byl na pravé straně hrajcí střídající Vojtěch Sychra, jeho úniky ale v nebezpečné příležitosti nevyústily. To ovšem hosty mrzet nemuselo! Ve vypjatém závěru totiž udrželi své jednobrankové vedení a i podruhé v sezóně získali v Mladé Boleslavi tři body!

Statistiky – branky: 23. Janošek. ŽK: 2:2 (Škoda, Šimek – Mareš, Nita). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Pfeifer. Diváci: 1240

Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek (74. Skalák), Suchý, Karafiát (C) – Tomič, Kubista (64. Matějovský), D. Mareček, Fulnek (64. Suchomel) – Kušej (77. Jawo), Mil. Škoda (46. Žitný), Ladra. Trenér: Pavel Hoftych

FK PCE: Nita – Mareš, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Vacek – Tischler (61. Sychra), Hlavatý, Janošek (84. Koukola), Pikul (69. Helešic) – Černý (C) (70. Huf). Trenér: Radoslav Kováč.