FC Slovan Liberec FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 17. kolo | 29.01.2023 | Městský stadion Liberec

Pardubický tým získal cenný bod na severu Čech!

Důležitý vstup do jarní části sezóny zvládl pardubický tým se ctí. V náročném utkání v Liberci se Pardubáci dokázali poprat se zranění Ichy v úvodu utkání a také s poločasovým vedením libereckého Slovanu. Hostujícímu týmu sice v úvodu druhé půle pomohla vlastní branka domácích, ale v dalším průběhu ukázali, že si bod opravdu zaslouží.

17. kolo FORTUNA:LIGY

FC Slovan Liberec - FK Pardubice 1:1 (1:0)

Začátek zápasu ve sněživém počasí více sedl domácím fotbalistům, kteří byli před bránou soupeře nebezpečnější. Už po pěti minutách hry měl velkou šanci Denis Višinský, ten se ale s míčem otočil až příliš pomalu a jeden z bránících hráčů jeho střelu dokázal zablokovat. Následovalo nucené střídání na straně Pardubic, právě po akci Višinského totiž musel vinou svalového zranění odstoupit Marek Icha.

Po dvaceti minutách hry bylo živo také u brány Liberce. Dominik Janošek rozehrál volný přímý kop na hlavu Tomáše Vlčka, jehož zakončení skončilo na břevně. Po odehrání míče ho trefil do obličeje brankář Vliegen a mohla se kopat penalta, nakonec byl ale odhalen předcházející ofsajd pardubického stopera.

Krátce před přestávkou už se skóre měnilo. Přetažený rohový kop si na zadní tyči našel Lukáš Červ. Ten poslal míč do vápna, kde se k němu po odrazu dostal Victor Olatunji, který se ze dvou metrů nemýlil.

Po výměně stran předvedli Pardubáci vylepšený výkon a už po dvou minutách dokázali vyrovnat. Dominik Janošek rozehrál rohový kop z levé strany, nikoho ze spoluhráčů sice nenašel, míč do vlastní sítě ale poslal stoper Liberce Dominik Plechatý.

Čtvrt hodiny před koncem zápasu se po chybě obránce dostal k míči Ladislav Krobot. Debutant v dresu Pardubic si navedl míč do vápna a hledal na zadní tyči Emila Tischlera, tomu ale chybělo pár kroků k tomu, aby mohl zakončit.

V samotném závěru ještě mohli hosté udeřit po nepovedené rozehrávce volného kopu, rychlý protiútok ale k přímému ohrožení svatyně Olivera Vliegena nevedl. Fotbalisté Pardubic tak na úvod jara vybojovali na horké půdě Liberce velice cenný bod.

Radoslav Kováč: „Jednalo se o zápas dvou poločasů. Hned v začátku se nám zranil Icha a než se Kostka zapracoval více do hry, dostal nás soupeř pod tlak. Domácí si vytvořili hodně rohů a bohužel jsme po jednom v závěru inkasovali. V přípravě jsme neměli tak kvalitního soupeře, tak jsme si zase museli zvykat na vysoké tempo. O přestávce jsme na kluky apelovali na to, že málo otáčíme hru a jsme bojácní. Po změně stran jsme se hodně zlepšili. Kluci poslouchali naše pokyny. Byli jsme lepším týmem a mohli jsme vstřelit více gólů. Bod je zasloužený a my ho bereme všemi deseti.“

Fakta - branky: 40. Olatunji (Červ) – 47. vlastní (Plechatý). ŽK: 2:1 (Vliegen, Ghali – Šimek). Rozhodčí: Orel – Ratajová, Mokrusch. Diváků: 1 508.

Sestavy – Liberec: Vliegen – GebreSelassie (C), Prebsl, Plechatý – Fukala, Červ, Valenta (74. Doumbia), Višinský (74. Rabušic), Preisler (88. Mészáros) – Olatunji (62. Rondić), Ghali (62. Frýdek). Trenér: Luboš Kozel.
FK PCE: Nita – Icha (5. Kostka), Vlček, Hranáč, Helešic – Vacek, Pikul (46. Lima), Janošek, Hlavatý (87. Šimek), Tischler – Černý (C) (73. Krobot). Trenér: Radoslav Kováč.