FK Pardubice U-21

FC Baník Ostrava FK Pardubice U-21 2 : 1 (1 : 1) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 23. kolo | 09.12.2013 | MěS Aréna Vítkovice, UMT

Na závěr podzimu další těsná prohra juniorky

K úplně poslednímu mistrovskému zápasu na území České republiky v roce 2013 zajížděla pardubická juniorka do Vítkovic, kde se na umělé trávě utkala s ostravským Baníkem. Pardubický celek se v tomto zápase musel obejít bez mnoha hráčů, ale až do závěrečného hvizdu přesného sudího Dreslera hrál o remízu. Bohužel stejně jako v mnoha podzimních zápasech nakonec odešel těsně poražen...

23. kolo Juniorské ligy

FC Baník Ostrava U21 - FK Pardubice U21  2:1 (1:1)

Na zápas se přišel podívat i bývalý trenér Pardubic a současný Baníku Martin Svědík, který viděl vyrovnaný úvod. Poté byl nejvíce vidět pardubický David Pánek, který se na pravé straně často dostával k nebezpečným centrům. Jinak to byl v nevlídném počasí boj ve středu hřiště. Ve 27. minutě však domácí zahrávali přímý kop z levé strany nakrátko a následný centr přetavil v úvodní gól Stronati - 1:0. Za pět minut však na pravé straně opět unikl D. Pánek a jeho přesnou přihrávku na hranici vápna proměnil v přízemní gólovou střelou k tyči Fusek - 1:1! Ve 36. minutě po dalším centru D. Pánka pálil pohotově z první, ale nad branku T. Jelínek. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.
Jenže hned na začátku druhé půle šli domácí opět do vedení, když byl na konci rychlé akce Baníku střídající Gomola - 2:1. Chvíli poté navíc musel pro zranění střídat Fusek a tím se útočná síla hostů oslabila. V 54. minutě měl další gól na hlavě Gomola, ale zblízka mířil vedle. V 62. minutě mířil do boční sítě domácí Čech, což byla na dlouho poslední zajímavá akce zápasu. Až v 79. minutě zahrávali domácí trestný kop a Čihař musel s námahou likvidovat nebezpečný pokus Urbana. Až do úplného závěru šli hosté za vyrovnáním, domácí se totiž zatáhli na vlastní polovinu a čekali na konečný hvizd. Škoda, že se neujala střela D. Pánka z hranice vápna, kterou s námahou na dvakrát zlikvidoval gólman Macej. Ani dva rohové kopy a střelecký pokus Prokopce již k vyrovnání nevedly a tak si hosté připsali 17. prohru v sezoně, z toho desátou o gól a přezimují na nelichotivém posledním 21. místě tabulky Juniorské ligy.

Fakta - branky: 27. Stronati, 49. Gomola - 32. Fusek. Bez karet. Rozhodčí: Dresler z Mankovic (Mojžíš, Vítek). Diváků: 60.

Sestavy - BANÍK: Macej - Byrtus, Kaša, Stronati, Hrdlička - P. Kundrátek, Foltyn, Šichor (74. Urban), Abou (43. Čech) - Opatřil (46. Půda), Staško (46. Gomola).
FK PCE U21: Čihař - Strouhal, Čáp, Fidler, F. Pánek - D. Pánek, Prokopec, Hron, Vanžura - Fusek (54. D. Růžička), T. Jelínek.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 09.12.2013 | Zdroj fotky: Pavel Hrdlička )