FK Pardubice FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice SK Sigma Olomouc

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 7. kolo | 04.09.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

V důležitém souboji jsme podlehli Sigmě Olomouc

Nedělní utkání fanoušci očekávali s přáním, aby se pardubický tým dočkal další ligové výhry. Ovšem utkání proti Olomouci bylo dalším, které se týmu nevydařilo. Od první půle hrál tým o deseti, soupeř dokázal tuto výhodu využít a vyhrál v Ďolíčku 2:0.

7. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Vstup do zápasu měli lepší Hanáci. Hned v šesté minutě měli hosté šanci z ničeho nic, když Jakub Markovič neudržel rohový kop Zmrzlého z levé strany. Nakonec si ale pardubický gólman poradil a zažehnal nebezpečí.

Kolem půlhodiny hry bylo před brankou Pardubic znovu rušno. Nejprve Juraj Chvátal z pravé strany selhal proti Jakubu Markovičovi, z následného rohového kopu hlavičkoval Mojmír Chytil a z dorážky trefil pouze tyč Antonín Růsek.

Ve 37. minutě šla Olomouc do protiútoku a ten zastavil Bernardo Rosa. Vypadalo to na standardní žlutý faul, hlavní rozhodčí se ale poté šel podívat k monitoru. Po zhlédnutí záznamu žlutou kartu zrušil a Bernardo Rosa musel po červené kartě ze hřiště.

A ještě před přestávkou přesilovku Olomouc využila. Po dalším nebezpečném rohovém kopu hlavičkoval Antonín Růsek a po odrazu od tyče zakončoval z malého vápna Jakub Pokorný a ten poslal hosty do vedení.

Ve druhé půli už si hosté vedení pohlídali. Navíc měli i hodně šancí na navýšení svého náskoku, ve většině případů ale byl úspěšný brankář Jakub Markovič. I v 76. minutě si na zakončení Růska ze strany sáhl, míč však přeci jen skončil v síti.

Pardubáci se sice snažili hrozit z protiútoků, v deseti to ale neměli snadné. Z dálky zkusil své štěstí například střídající Leandro Lima, ovšem zamířil nad bránu. Olomouc tak v Ďolíčku zvítězila 2:0.

Statistiky - branky: 45+2. Pokorný, 76. Růsek (Breite). ČK: 1:0 (39. Rosa). ŽK: 1:3 Svoboda – Poulolo, Chytil, Pokorný. Rozhodčí: Hocek – Machač, Kotalík. Diváci: 631.

Sestavy - FK PCE: Markovič – Rosa, Vlček, Hranáč, Svoboda – Tischler – Sychra (60. Lima), Hlavatý (C), Janošek (89. Akosah-Bempah), Mareš (46. Kostka) – Červenka (71. Černý). Trenér: Pavel Němeček

Olomouc: Trefil – Chvátal, Pokorný, Poulolo (46. Beneš), Zmrzlý – Breite (C) (89. Greššák), Spáčil (63. Ventúra) – Navrátil (85. Sláma), Růsek, Vodháněl (46. Matoušek III) – Chytil. Náhradníci: Digaňa – Zifčák, Košťál. Trenér: Václav Jílek.