FK Pardubice U-21

FC Viktoria Plzeň FK Pardubice U-21 4 : 1 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 22. kolo | 02.12.2013 | UMT Doubravka, Plzeň

Příliš krutá prohra juniorky v Plzni

V prvním odvetném kole Juniorské ligy zajížděli pardubičtí mladíci do Plzně, kde se na umělé trávě Senco Doubravka utkali s juniory místní Viktorie. V létě Pod Vinicí vyhráli plzeňští těsně 2:1 po brankách Jakuba Hory, který tehdy rozhodl šest minut před koncem. Pardubičtí i tentokrát měli zápas velmi dobře rozehrán a hodinu hry hráli o tolik kýžené body do tabulky. Bohužel po vedoucím gólu Fuska, v poslední půlhodině zápasu čtyřikrát lacino inkasovali a museli tak přijmout, vzhledem k výkonu, krutou prohru 4:1.

22. kolo JL

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice U21 4:1 (0:0)

V úvodu zápasu dvakrát unikal domácím obráncům T. Kakrda, ale ve třetí minutě byl zastaven za cenu žluté karty Růžičkou a následný přímý kop Fouska gólman Šiman chytil. Ve 13. minutě byl T. Kakrda jasně podražen posledním hráčem Plzně, ale sudí Ochotnický "oranžový" faul domácího obránce velkoryse přehlédl... Domácí se na dostřel hostující branky dostávali pouze sporadicky a hrozili prakticky pouze po rohových kopech. A když ani pardubičtí žádnou akci nedotáhli do gólového konce, tak poločas skončil bez branek.
Do druhé půle vstoupili lépe hosté a ačkoliv byl Janecký zfaulován dokázal ještě poslat míč na nabíhajícího Fuska, který v koncovce přehodil gólmana Šimana - 0:1. Za minutu mohli domácí vyrovnat Hradecký, ale ten v ideální pozici přestřelil Čihařovu branku. Po hodině hry se již ale domácí dočkali, když se po rohovém kopu odrazil míč před vápno k volnému Veselinovičovi, který propálil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Utkání od této chvíle dostalo větší obrátky a akce střídala akci na obou stranách. V 66. minutě přilétl do vápna Plzně dobrý centr, ale Pešek v koncovce nechtěně zahrál rukou. V 71. minutě domácí otočili stav utkání, když se po další standardní situaci dostal míč k volnému Hrdličkovi, který ho zblízka poslal do branky - 2:1. Za pět minut měl vyrovnání na kopačce Fusek, jenž šel z pravé strany sám na gólmana, ale místo vyrovnání trefil jeho nohy. A v 78. minutě přišel další trest, když po Polákově špatně rozehraném rohu unikl do šance Veselinovič a přesnou střelou upravil na 3:1. V 83. minutě mohl zápas zdramatizovat T. Kakrda, ale ve vyložené pozici na malém vápně přestřelil... Na začátku nastavení to ještě zkusil zpoza vápna Lukeš a míč zapadl přesně za tyč pardubické branky, čímž upravil na konečných 4:1.

Příští pondělí pardubičtí uzavřou podzimní část Juniorské ligy ve Vítkovicích, kde se utkají s juniorkou Baníku Ostrava.

Fakta - branky: 60. a 78. Veselinovič, 71. Hrdlička, 90. (+1) Lukeš - 56. Fusek. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Ochotnický z Prahy (Zeman, Kříž). Diváků: 60.

Sestavy - PLZEŇ: Šiman - Hamerník (63. Mariánus), Mandula (46. Rusňák), Hrdlička (76. Hvězda), Mlynařík (85. Krčál) - Hrubý, Lukeš, Hradecký, Růžička - Libotovský, Veselinovič (82. Domabyl).
FK PCE U21: Čihař - D. Pánek, Čáp, Pešek, Polák - Fusek, Řezníček, Fousek (80. Štemberk), Prokopec - Janecký, T. Kakrda.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: „ Myslím si, že jsme herně podali dobrý výkon. Hráli jsme dobře, vypracovali jsme si spoustu šancí. Vedli jsme, ale propadli jsme po dvou standardních situacích, po další naší jsme dostali gól na 1:3. Měli jsme dost šancí, ale když je neproměníme, tak nemůžeme vyhrát. Určitě jsme v utkání s Plzní herně nezklamali, ale standardní situace a neproměněné šance nás opět stály body. I za nepříznivého stavu tam byly šance, ale jsou to ještě mladí kluci, věřím, že to pro ně bude další zkušenost.“