FK Pardubice FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice Dynamo České Budějovice

FORTUNA:LIGA 2022/2023 | 1. kolo | 31.07.2022 | stadion Ďolíček - Vršovice

Vstup do sezóny nevyšel, body braly Budějovice

I když v prvním utkání nové sezóny pardubický tým proti budějovickému Dynamu podal zejména v prvním poločasu výborný výkon, na body to nestačilo. Hosté dokázaly vstřelit dvě branky a odvezli si z Ďolíčku všechny body.

1. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Pardubáci vstoupili do zápasu aktivně a hned ve třetí minutě měli velkou šanci na skórování. Nová posila Dominik Janošek totiž centrem od rohového praporku našel hlavu Pavla Černého a po odrazu zakončoval Martin Toml, trefil ale jen brankáře.

Hosté neměli v úvodu příliš ze hry, i tak ale šli do vedení právě oni. V 8. minutě se k odraženému balónu dostal Patrik Hellebrand. Napřáhl ke střele zpoza pokutového území a po velké teči od obránce balón přeletěl brankáře Jakuba Markoviče – 0:1.

I po inkasované brance domácí fotbalisté pokračovali v útočném snažení. Zejména v závěru prvního poločasu měli hned několik příležitostí, Michal Hlavatý a spol. ale nedokázali najít recept na skvěle chytajícího gólamana soupeře a občas jim scházel i pověstný kousek štěstí.

Ve druhé půli byl obrázek hry velice podobný. Pardubice byly silnější na balónu, po pauze už si ale tolik příležitostí nevytvořily. A místo vyrovnání znovu inkasovaly. V 67. minutě totiž Jakub Hora rozehrál rohový kop z levé strany a Martin Králik zakončil přesně k zadní tyči – 0:2.

Závěr zápasu už byl dost rozkouskovaný a hosté si své vedení pohlídali. Pardubáci tak i přes sympatický výkon zůstali v prvním kole bodově naprázdno.

Statistiky - branky: 8. Hellebrand, 67. Králik. ŽK: 4:3 (Vacek, Hlavatý, Solil, Krejčí - Hais, Grič, Matoušek). Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač.
Sestavy - FK PCE: Markovič – Rosa, Vlček, Toml, Helešic – Janošek – Lima (63. Mareš), Solil (74. Chvěja), Hlavatý, Vacek (63. Sychra) – Černý (C) (74. Huf).
Budějovice: Šípoš – Čolić, L. Havel, Králik (C), Sladký – Grič, Hora I – Penner (57. Matoušek I), P. Hellebrand (80. Broukal), Potočný (90. Vais) – Mich. Škoda (57. Hais).