FK Pardubice U-21

FK Dukla Praha FK Pardubice U-21 3 : 2 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 20. kolo | 18.11.2013 | Stadion Na Julisce

Těsná prohra juniorky na Dukle

Ve 20. kole Juniorské ligy zajížděla pardubická juniorka na umělou trávu v pražském Chodově, kde hraje svá utkání pražská Dukla. Hosté přijeli k zápasu oproti minulým kolům s několika změnami v sestavě, ale na bodový zisk to bohužel opět nestačilo a tak pardubičtí museli přijmout pátou porážku v řadě, celkově čtrnáctou v soutěži.

20. kolo JL

FK Dukla Praha - FK Pardubice U21 3:2 (3:1)

V pardubické sestavě se poprvé v sezóně v základní sestavě objevilo trio Mandutz, Štemberk a D. Pánek. Navíc z A týmu nastoupilo kvarteto Janecký, Hodas, Řezníček a T. Kakrda. První velkou šanci zápasu měli domácí již ve třetí minutě, ale Kunič ve vyložené šanci mířil mimo branku. V 19. minutě posoudil sudí Orel nechtěné škrtnutí Čápa o Tetoura jako penaltové a Kunič následně se štěstím překonal Ptáčka - 1:0. Za čtyři minuty Kolmistr lobem překonal Ptáčka, ale před brankovou čárou hosty ještě zachránil Štemberk. Ve 24. minutě měl po odraženém míči na noze vyrovnání Hodas, ale zblízka poslal míč těsně vedle domácí branky. Ve 32. minutě se odražený míč na druhé straně dostal k Milecovi, který střelou k tyči zvýšil na 2:0. Hosté hned po rozehrávce ztratili míč a Kolmistr po přihrávce Kuniče zvýšil během dvou minut již na 3:0. Hosty to však nepoložilo. Zasloužené snížení se zrodilo ve 36. minutě, kdy se po ideálním centru Janeckého z levé strany prosadil přesnou hlavičkou k tyči T. Kakrda - 3:1. Za další dvě minuty byl v šanci opět T. Kakrda, ale ve vyložené příležitosti trefil nohy gólmana. Ve 43. minutě zahrával přímý kop z hranice vápna Janecký, ale gólman Němčanský jeho pokus vytlačil nad branku. Po následném rohu Pardubic, podnikli domácí rychlý brejk, na jehož konci byl dle rozhodčího Orla opět faul Čápa a domácí měli výhodu druhé penalty... Tu však gólman Ptáček Juroškovi vyrazil! V nastavení první půle měl další možnost ze standardky snížit Janecký, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil na roh, a tak se šlo do kabin za stavu 3:1.

Otevřený fotbal se hrál i ve druhém poločasu, šance byly na obou stranách, ale gólmani odolávali. Až v 69. minutě se zrodil další gól. To Štemberk vybojoval míč pro T. Kakrdu, ten přiťukl ve vápně Hodasovi, který snížil na 3:2. Hosté o bodový zisk hráli až do poslední minuty, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Naopak v 86. minutě mohli domácí potvrdit výhru, ale po brejku střídajícího Bartůňka skončil míč na břevně. Hosté si tak připsali 14. prohru v sezóně, ale z toho devátou o jediný gól...

V příštím kole přivítají v pondělí 25. listopadu od 13,30 na ohrazenické umělce jihlavskou Vysočinu.

Fakta - branky: 19. Kunič z pen., 32. Milec, 33. Kolmistr - 36. T. Kakrda, 69. Hodas. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Orel z Hradce Králové (Urban, Šmakal). Diváků: 80.

Sestavy - DUKLA: Němčanský - Juroška, Begič, Reiter, Preisler - Tetour, Milec - Vopat (58. Toman), Fryčer (70. Brejcha), Kolmistr (74. Bartůněk) - Kunič (90. Ksandr).
FK PCE U21: Ptáček - Mandutz, Čáp (46. Strouhal), Štemberk, Fidler - D. Pánek, Řezníček, Hron (46. Prokopec), Janecký - T. Kakrda, Hodas (84. T. Jelínek).