FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 1 : 5 (0 : 2) FK Pardubice U-21 SK Slavia Praha

Juniorská liga 2013/2014 | 19. kolo | 11.11.2013 | Ohrazenice, umělá tráva

Juniorka přišla o solidní výsledek se Slavií v poslední desetiminutovce

Fotbalisté Slavie přijeli posíleni hned o šestici hráčů prvoligového kádru a na ohrazenické umělce potvrdili roli favorita po výhře 1:5. Hosté dle předpokladů od úvodu jasně dominovali a do poločasu získali dvoubrankové vedení. Východočeši pak sice snížili a ukončili tak po 640 minutách sérii Pražanů bez inkasované branky, ale na víc už neměli síly. Naopak v závěru museli vstřebat hořkost pětibrankového přídělu do vlastní branky.

19. kolo JL

FK Pardubice U21 - SK Slavia Praha U21 1:5 (0:2)

Slavia dle očekávání od úvodní rozehry jasně dominovala a velice brzo překonala pardubickou obranu. Už ve třetí minutě nacentroval do vápna Hurka, načež se k odraženému míči dostal ligový útočník David Škutka a precizní ranou k tyči otevřel skóre - 0:1. A na hře hostů se vedení pozitivně projevilo, první polovina se odehrávala výhradně kolem pardubické branky.

Roli spalovače šancí na sebe vzal Hurka, který třikrát neuspěl proti Ptáčkovi, jednou jeho střelu zastavila tyč. Pardubice se ztuha dostávaly za půlící čáru, branku Řeháka tak prakticky vůbec neohrozily. Před pauzou navíc jejich obranný val opět překonal Škutka, který nejprve zahodil tutovou šanci, ale reparát pak složil perfektně - 0:2.

Pardubice byly v těžké pozici, jejich už tak úzké řady navíc decimovala zranění, takže do pole musel i původně náhradní brankář Čihař, který se statečně bil na hrotu útoku. Možná i toto netradiční oživení přineslo svůj efekt. Kolem 60. minuty totiž outsider na chvíli prolomil dominanci Slavie a po bezchybné akci Prokopce prostřelil brankáře Řeháka Michal Knotek - 1:2.

Pražané přišli po 640 minutách o sérii bez inkasované branky a na chvíli jako by vypadli z role. Vzepětí Pardubic však trvalo jen čtvrt hodinky. Pak se totiž k míči po rohu dostal Marek Čepelák a definitivně uzemnil pardubické naděje na bodový zisk. Slavia si závěr zápasu zkušeně pohlídala, navíc brankami Petra Kolaříka a Jakuba Zámečníka příjemně nabobtnala své střelecké konto na konečných 1:5.

Fakta - branky63. Knotek - 3. a 42. Škutka, 80. Čepelák, 85. Kolařík, 90. Zámečník. ŽK:  1:1. Rozhodčí: Kubr z Prahy (T. Kovařík, Vodrážka). Diváci: 80.

Sestavy - FK PCE U21Ptáček - Fidler, Čáp, Knotek, Křivka - Jiří Růžička (68. Pleskot), Hron, Prokopec, Strachota (35. Strouhal) - Kopecký, T. Jelínek (46. Čihař).

SLAVIAŘehák - Herc, Čepelák, Kolařík, Čonka - Šimeček, Verner, Hrubý (70. Vondráček), Bazal (83. Zámečník) - Škutka (63. Liška), Hurka (63. Peterka).

(Autor: David Záruba; Lukáš Ouředník | Datum: 11.11.2013 | Zdroj fotky: Radek Klier )