FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Teplice

Juniorská liga 2013/2014 | 17. kolo | 28.10.2013 | UMT Ohrazenice

Další těsná prohra juniorky

Ve sváteční pondělí se v ohrazenickém areálu utkaly dva týmy ze spodku tabulky Juniorské ligy. Teplice se po sedmi zápasech bez výhry dočkaly. Na hřišti Pardubic byly po většinu utkání jasně lepším týmem, dlouho však nedokázaly svou převahu zúročit gólem. To se jim podařilo až v 50. minutě a branka Vůcha byla nakonec vítězná. Fotbalisté Pardubic nedokázali za celý zápas najít recept na perfektně fungující defenzivu soupeře a propadli se na poslední 21. místo tabulky...

17. kolo JL

FK Pardubice U21 - FK Teplice U21 0:1 (0:0)

V Pardubicích se utkali dva vytrvalí čekatelé na výhru, oba chtěli své trápení ukončit. Teplice nevyhrály sedm utkání v řadě, domácí dokonce deset. Větší chuť zatočit s bídnou sérií měli od počátku tepličtí fotbalisté, kteří si brzy vynutili územní převahu. Po úvodní hluché čtvrthodince také začali zaměstnávat pardubického brankáře Ptáčka.

Řadu teplických akcí režíroval z hloubi pole agilní Vůch, jeho osobně totiž obrana domácích k zakončení nepouštěla. Činili se však jiní. Ve dvacáté minutě se na malém prostoru uvolnil ke střele Richter a z deseti metrů provětral Ptáčkovy rukavice. I další souboj těchto hráčů sice vyhrál strážce tří tyčí, ale míč ve skoku vyrazil jen ke Kukačkovi, který z voleje netrefil opuštěnou část branky.

Zatímco v první půli pardubická obrana soustavnému tlaku odolávala, po pauze kapitulovala velice brzy. V 50. minutě si na přesný pas mezi obránce naběhl Egon Vůch a přízemní ranou k zadní tyči nedal Ptáčkovi šanci - 0:1. Tentýž hráč ještě před vystřídáním stihl vystrašit obranu soupeře podruhé, když levačkou z podobné pozice jako při gólu těsně minul.

Po vedoucí brance Teplic vysoké tempo viditelně opadlo. Na tahu byli domácí, kteří se sice stále častěji dostávali do blízkosti teplické branky, ale gólmana Míku prakticky vůbec neohrožovali. V závěru hosté ani nepustili soupeře k potřebnému tlaku a v pohodě si pohlídali vytoužený tříbodový zisk, kterého se dočkali po sedmi zápasech bez výhry. Domácí mladíci se naopak po další těsné jednobrankové prohře a po výhře Táborska i Varnsdorfu propadli na nelichotivé poslední místo tabulky. Do konce podzimní části soutěže jim zbývá na reparát ještě šest zápasů.

Fakta - branka: 50. Vůch. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Bílek z Jablonce nad Nisou (Kříž, Šimek). Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE U21: Ptáček - Strouhal, Čáp, Knotek, Fidler - Portyš, Prokopec, Hron (46. Křivka), Strachota - Kopecký (60. Pleskot), T. Jelínek (72. Jiří Růžička).

TEPLICE: Míka - Strada, Heger, Bubeníček, Stibor - Verbíř (88. Kejval), Urma, Richter, Kukačka (69. Kvída) - Kulhánek (78. Hejda), Vůch (60. Šístek).

(Autor: David Záruba; Lukáš Ouředník | Datum: 28.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )