FK Pardubice WU-18

FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18 0 : 3 (0 : 2) FK Pardubice WU-18 SK Slavia Praha

1. liga dorostenek - nadstavba 2021/2022 | 6. kolo | 15.05.2022 | stadion Dolíček

V posledním domácím utkání dorostenky prohrály se Slavií Praha

V předposledním kole nadstavby jsme přivítali již jistého vicemistra ligy - děvčata pražské Slavie.

6. kolo 1.ligy dorostenek - nadstavba mistr, 15. 5. 2022 hř. Pardubice - Dolíček

FK PARDUBICE - SK Slavia Praha fotbal 0:3 (0:2)
Branky: 33. Krejčová, 42., 52. Tenkrátová

Bez karet.
Rozhodčí: Suchá, Žáková, Chlastáková

Sestava: Krejčí (67. Kozáková) - Holcová, Friedrichová, Mandelíková, Ptaszeková - Vrabcová, Burešová (46. Minářová), Kružíková (63. Dytrtová) - A.Kožíšková (57. Vamberová), Ledvinková, Müllerová (46. Smutná)

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Stejně jako v jiných jarních zápasech jsme měli problémy se skládáním sestavy a neobešli jsme se bez pomoci čtyř starších žákyň (které odvedly opět velmi dobré výkony a my jim za pomoc moc děkujeme). Nečekanou komplikací byla i klasická nevypočitatelnost Českých drah. Kapitánka Minářová místo přípravy na zápas a rozcvičky trčela ve vlaku o 2 hodiny déle než měla a na hřiště doběhla v momentě, když se již hrálo (místo základu tedy naskočila alespoň do 2. poločasu).
Do zápasu jsme šli s cílem zkusit favorita potrápit a vstřelit branku. První věc se podařila, druhá bohužel ne.
První půlhodinu hrály holky výborně, zodpovědně bránily a nepouštěly soupeřky do větších šancí. Bohužel nám pak trochu "došlo" a od 30. minuty přišel obrovský tlak Slavie korunovaný 2 góly v naší síti. Další šance zlikvidovala Eliška Krejčí, nebo nám pomohla konstrukce branky.
Do 2. poločasu jsme vstoupili sice aktivně (a se dvěma změnami v sestavě), ale brzy jsme inkasovali třetí branku, která definitivně rozhodla tento zápas.
V dalším průběhu se hra vyrovnala, vytvořili jsme si i několik náznaků šancí, ale bohužel žádnou tutovku, tudíž se nemůžeme divit, že jsme znovu vyšli střelecky naprázdno... V několika šancích soupeřek nás opět podržela brankářka, kterou byla ve 2. poločase Áďa Smutná.
Děkujeme všem děvčatům za obětavý výkon a 100% nasazení po celé utkání.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 17.05.2022 | Zdroj fotky: Martin Plíšek )