FK Pardubice U-21

FK Jablonec FK Pardubice U-21 4 : 1 (1 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 16. kolo | 21.10.2013 | Areál Břízky, Jablonec n/N.

Prohra juniorky v Jablonci nad Nisou

V 16. kole Juniorské ligy zajížděli pardubičtí mladíci do jabloneckých Břízek, kde se utkali s juniorkou Baumitu, kterou pro tento zápas posílili z A týmu Šebek, Čížek, Vošáhlík a Vukadinovič. Domácí tým byl po většinu zápasu lepším celkem a rozhodující chvíle se zrodily během šesti minut ve druhé půli, kdy vstřelil tři branky a nakonec zvítězil 4:1.

16. kolo Juniorské ligy

FK Baumit Jablonec - FK Pardubice U21  4:1 (1:0)

Hosté začali nebojácně a v šesté minutě chyběl Strachotovi kousek k zakončení. Po následném rohu hlavičkoval nad domácí branku Křivka. Ve 12. minutě se zrodil úvodní gól zápasu, kdy udělal kličku brankáři Ledecký, s míčem se ale dostal mimo střelecký úhel a proto vybídl ke skórování Jurču, který se v lepší pozici nemýlil - 1:0. V 17. minutě Čihař vytáhl nad branku gólovou hlavičku Ledeckého. Následně si se střelou Vošáhlíka poradil Čihař. Ve 36. minutě po další akci Vošáhlíka orazítkoval tyč Ledecký. Do šaten se tak šlo za jednobrankového vedení domácích.
První šanci druhé půli měli hosté, když po příhře T. Jelínka pálil Kopecký, ale Šebek vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se domácí ubránili a Čížek vyslal do sóla Vukadinoviče, který zakončil gólově - 2:0. Hned za dvě minuty nechali hosté příliš mnoho prostoru Vukadinovičovi, který připravil pozici pro Jurču, jenž pohodlně zvýšil již na 3:0. V 61. minutě pak fauloval Čáp ve vápně zkušeného Čížka a byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil v hattrick Jurča - 4:0. V 68. minutě zahrával trestný kop z pravé strany Hron a jeho přesný centr proměnil ve snížení Tomáš Jelínek - 4:1. V 75. minutě mohl jiskřičku naděje pro hosty zapálit Hron po akci a přesném centru Prokopce, ale bývalý gólman londýnské Chelsea Jan Šebek ho vychytal. V závěru si ještě další šance na skórování vypracovali domácí, ale Čihař se v brance překonával a další branku již neinkasoval, když v 87. minutě vytáhl na tyč střelu Kováře. Vzápětí to ještě na straně Pardubic, které poprvé v sezoně poslali do hry dorostence Prokůpka a Fotula, zkoušel střelou do šibenice T. Jelínek, ale Šebek byl na místě. V poslední minutě ještě Čihař zlikvidoval sólo Vukadinoviče a tak utkání skončilo 4:1.

Za týden ve sváteční pondělí 28. října přivítá pardubická juniorka ve 12 hodin v Ohrazenicích juniorku Teplic.

Fakta - branky: 12., 57. a 61. z pen. Jurča, 55. Vukadinovič - 68. T. Jelínek. Bez karet. Rozhodčí: Zeman (Vlasjuk, Mrkáček). Diváků: 80.

Sestavy - JABLONEC: Šebek - Landovský (77. Kovář), Drozd (69. Karásek), Skwarczek, Hronek - Vošahlík, Čížek (83. Šulák), Vodička, Vukadinovič - Jurča (63. Gebert), Ledecký.
FK PCE U21: Čihař - Jiří Růžička (63. Strouhal), Křivka, Čáp, Fidler - Knotek, Prokopec, Hron, Strachota (80. Prokůpek) - Kopecký (78. Fotul), Pleskot (46. T. Jelínek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 21.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )