FK Pardubice WU-18

1. FC Slovácko FK Pardubice WU-18 7 : 3 (6 : 1) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek - nadstavba 2021/2022 | 5. kolo | 22.05.2022 | hřiště Dolní Němčí

Juniorky v posledním zápase podlehly Slovácku

Jako poslední utkání nás čekala dohrávka 5. kola nadstavby na Slovácku. Hattrick Kružíkové na body nestačil.

5. kolo 1.ligy dorostenek - nadstavba mistr, 22. 5. 2022 hř. Dolní Němčí

1. FC Slovácko – FK PARDUBICE 7:3 (6:1)

Branky: 2., 90. Hlaváčová, 4., 10., 27. Hlushchenko, 35. Jančářová, 42. Korvasová – 45., 80., 82. Kružíková

ŽK 1:0

Rozhodčí: Suchá, Zelený, Hodulík

Sestava: Krejčí – Zikmundová, Friedrichová, Mandelíková (46. T.Holcová), K.Holcová (32. Ptaszeková) – Kružíková, Burešová, Vrabcová (46. Minářová) – Melounová (66. Hladová), Ledvinková, Hlaváčová

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): První poločas se našim děvčatům zle nevydařil. Během prvních deseti minut jsme inkasovali tři góly po našich hrubých chybách. Slovácko v základní sestavě se čtyřmi ukrajinskými reprezentkami do 19 let, které ukázaly svou nadstandardní kvalitu, nás jasně přehrálo. Snížili jsme až v poslední minutě prvního poločasu dalekonosnou střelou Kružíkové.

Do druhého poločasu domácí Slovácko vystřídalo a nechalo hrát hráčky širšího kádru, kterým se naše děvčata vyrovnala již mnohem lépe. Dá se říci, že ve druhém poločase jsme byli lepší, vytvořili jsme si více šancí, Adéla Kružíková dokonala svůj hattrick. Velké šance měla i Veronika Hlaváčová, která trefila dvakrát tyčku a jednou v samostatném úniku střílela těsně vedle. Poslední branku na 7:3 jsme inkasovali v úplném závěru do odkryté obrany.

Pochvala všem hráčkám za zlepšený výkon ve druhém poločase.

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 od 18 hodin sehrajeme mezinárodní přátelské utkání s ukrajinským dívčím týmem FC Ateks Kyiv. Fanoušky dívčího fotbalu zveme na stadion Pod Vinicí, hřiště č. 2.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.05.2022 | Zdroj fotky: Jiří Matějka )