FK Pardubice U-21

FK Fotbal Třinec FK Pardubice U-21 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 14. kolo | 07.10.2013 | Stadion Třinec

Další jednogólová prohra juniorky

Sedmou prohru o jedinou branku si v pondělí připsala na své konto juniorka. Bojovala statečně ve 14. kole Juniorské ligy ve Třinci, ale nakonec odešla poražena brankou, která padla několik minut před koncem.

14. kolo Juniorské ligy

Fotbal Třinec U21 - FK Pardubice U21 1:0 (0:0)

Pardubice přijely do Třince s pošramoceným sebevědomím, neboť poslední tři zápasy ztratily vždy jednogólovým rozdílem a jejich poslední vítězství se datuje až k 12. srpnu. Naopak Třinec mohl být před výkopem se svou formou spokojen, naposledy sice v Ostravě podlehl Baníku 0:3, ale doma pravidelně vítězí a v tabulce se nenápadně zvedá. Úvod utkání byl z obou stran plný nepřesných přihrávek a bylo znát, že proti sobě nastupují dva týmy ze spodních pater tabulky.

Do první zajímavější šance se dostali domácí, kteří byli v prvních minutách přece jenom o něco málo aktivnější, ale běloruský záložník Rekish střílel po sklepnutí od Vlachoviče těsně nad Ptáčkovu branku. I v dalším průběhu první půle zůstávala iniciativa hra na kopačkách třineckých hráčů, ale Východočeši bránili zodpovědně a do velkých příležitostí domácí nepouštěli. Totéž lze říct o defenzivní činnosti domácích, kterým to sice čas od času zaskřípalo v rozehrávce, ale jinak byli třinečtí obránci bezchybní. Po chybě Čápa postupoval třinecký Vlachovič společně se Švábíkem na obránce Fidlera. Vlachovič svému spoluhráči přihrál, ale Švábík namířil svou střelu jen do zaclánějícího Fidlera a vybíhající gólman Ptáček zasahovat nemusel. Ve zbytku úvodního poločasu se už nic zajímavého neudálo, a do šaten šly oba týmy za bezbrankového stavu.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupili hosté s jednou změnou, když útočníka Jelínka vystřídal sedmnáctiletý Markovič. Druhá půle byla však, co se týče gólových šancí a zajímavých situací, ještě chudší než půle první a diváci museli být rádi za každou střelu na branku. Hra byla protkána několika střídáními a sudí Plesar také udělil pár žlutých karet. Z hluché pasáže se jako první probrali Pardubičtí a patnáct minut před koncem pálil po přihrávce Prokopce těsně vedle Markovič. Markovič byl v nadějné pozici, a kdyby zamířil jen o pár desítek centimetrů doprostřed, asi by se Východočeši radovali, takhle skončila Markovičova střela mimo branku.

Po této šanci se domácí trochu probrali a začali hrát zase aktivněji, naopak hosté byli zataženi a čekali na příležitosti z brejků. V 86. minutě mohli Pardubičtí postupovat do jednoho z nich, ale na půli hřiště trestuhodně chyboval Prokopec, kterého obral o míč Dzmitry Rekish a postupoval do otevřené obrany. Rekish si potáhl míč na levou nohu, obránci Fidlerovi naznačil střelu, tu ale vyslal o chvíli později a trefil se přesně na zadní tyč. Ptáček si na míč sáhl, ale přesnou přízemní ránu nevytěsnil. Do konce zbývalo pár minut a Pardubice se marně pokoušely o jakýsi závěrečný nápor. Třinečtí hru kouskovali a do nastavení si schovali ještě jedno střídání. Poslední šanci si dokonce vytvořili oni, když z přihrávky Vovese těžil znovu běloruský střelec Rekish a uháněl zcela osamocen na Ptáčka. Přelobovat pardubického gólmana se mu podařilo, ale zároveň přehodil i branku.

Vyrovnané utkání s minimem šancí tak zvládli lépe Třinečtí a po hubeném vítězství se posunuli na 16. místo. Naopak Pardubice nezvítězily poosmé v řadě a v pořadí zůstávají na předposlední 20. příčce.

Fakta - branka: 86. Rekish. Rozhodčí: Plesar – Peřina, Galásek. ŽK: 2:1 (Preči, Vlachovič - Čáp). Diváci: 85.

Sestavy - Třinec: Brych - Sporysz (87. Machala), Samek, Preči (59. Trajkovski), Byrtus - Joukl, Hála (77. Dawid), Voves, Rekish - Vlachovič (90. Kufa), Švábík.
FK PCE U21: Ptáček - Knotek, Čáp, Fidler, Konvalina - Polák (77. Pleskot), Prokopec, Hron, Strachota (69. Strouhal) - Jelínek (46. Markovič), Kopecký.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.10.2013 | Zdroj fotky: redakce )