FK Pardubice ženy

FC Viktoria Plzeň FK Pardubice ženy 8 : 0 (4 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

1. liga ženy - nadstavba 2021/2022 | 6. kolo | 14.05.2022 | hřiště Dobřany

Ženy se loučí se sezónou porážkou v Plzni

Poslední prvoligové utkání se nám nevydařilo zdravotně, následně ani výsledkově. Přejeme všem brzké uzdravení.

6. kolo 1. ligy žen - nadstavba sestup, 14. 5. 2022 hř. Dobřany

FC Viktoria Plzeň - FK PARDUBICE 8:0 (2:0)
Branky: 33., 41. Pelikánová, 51. Markelová, 63., 70. Beštová, 73. Němcová, 75. Tauberová, 85. Mrázová

Sestava: Mikulecká (46. Krejčí) - Matějková, Kupková, Vejrová, Němcová - Hlouchová (20. Hlaváčová), Fialová, Novotná (61. Kružíková), Solničková (52. Ninczová), Zikmundová - Hýlová

ŽK 0:2
Rozhodčí: Kovářová, Mifková, Pachtová
Delegát: Kozel

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Poslední zápas letošní sezóny jsme odehráli v Dobřanech u Plzně. Bohužel už při rozcvičce si podvrtla kotník Kochanová a místo ní jsme museli rychle zareagovat nasazením Vejrové. Ve dvacáté minutě přišlo druhé nucené střídání díky svalovému problému u Hlouchové. Půl hodiny se nám dařilo s domácím týmem držet krok. Klíčový byl moment z 33. minuty, kdy našemu týmu nevyšla situace u pokutového území a Plzeň jde z brejku do vedení. Druhá branka padla zanedlouho, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

V kabině jsme bohužel museli řešit střídání brankářky kvůli poraněnému koleni. Do druhé půle jsme nastupovali již se třetí změnou v sestavě. Třetí gól padá po standardní situaci, kdy nám leží mimo hřiště Solničková a musíme opět střídat. V 61. minutě po problémech s kotníkem musí dolů Novotná a naše hra se sesype jako domeček z karet. Když už jsme si mysleli, že nemůže být hůře, tak odstupuje pro zranění ramene Zikmundová a dohráváme posledních 20 minut v desíti hráčkách a soupeř nám dává jednu branku za druhou.

Sezónu zakončujeme dost hořce. Přejeme hráčkám, aby se co nejdříve uzdravily a hlavně reprezentantkám, aby stihly domácí EURO, což by pro ně měl být v současné době vrchol kariéry. I přes sestup z nejvyšší soutěže děkuji týmu za pracovitost po celou sezónu.

Všem lidem v klubu přeji hodně pozitivních, sportovních zážitků a děkuji za spolupráci po celé tři roky, které jsem měl možnost u ženského týmu působit.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 17.05.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )