FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 1 : 2 (0 : 2) FK Pardubice U-21 FC Hradec Králové

Juniorská liga 2013/2014 | 13. kolo | 30.09.2013 | Stadion Pod Vinicí, Pardubice

Derby v Juniorské lize ovládl Hradec

Třinácté kolo Juniorské ligy svedlo dohromady rivaly z východních Čech. Hradec Králové se už v šesté minutě ujal vedení a do poločasu přidal ještě jednu branku. Pardubice těžko hledaly recept na houževnatého soupeře a snížení se dočkaly až v 90. minutě. To už bylo pozdě, tři body z derby bere Hradec Králové!

13. kolo FNL

FK Pardubice U21 - FC Hradec Králové U21 1:2 (0:2)

Pardubice před zápasem výrazně posílily o hráče z druholigového kádru a na od úvodního hvizdu se snažily soupeře aktivně napadat. Postupně získaly mírnou územní převahu, ale bylo jim to málo platné. Hradec byl v útoku mnohem nebezpečnější a hlavně dával góly. Nutno dodat, že podstatný díl viny na poločasovém výsledku 0:2 padá i na místy děravou obranu domácích.

Už v šesté minutě se přes tři protihráče prodral Asim Zec a milimetrovou ranou k tyči otevřel skóre utkání - 0:1. Pardubice se sice několikrát dostaly k zakončení, ale míče z kopaček hráčů v červeném létaly výhradně kolem Jehličkovy branky. A tak znovu udeřili hosté. Jiří Kučera mazaně využil vyběhnutí Ptáčka a precizním lobem zakroutil míč k zadní tyči - 0:2.

Pardubice se snažily ve druhém poločase co nejdříve snížit, ale s přibývajícím časem upadaly do křeče. Hradec dlouhou nepouštěl soupeře do svého hájemství, a když už tam domácí přece jen prokousali, zasáhl pohotový Jehlička. Při šanci Kakrdy jenž zakončoval z deseti metrů, mu pomohli i obránci, kteří zastavili míč letící za jeho záda.

Podobně svému spoluhráči děkoval i Ptáček, který se jen díval, jak za jeho záda letí střela agilního Bláhy. Rychlonohý ofenzivní hráč Hradce měl poté ještě jednu slušnou možnost, když se kličkou zbavil svého strážce, ale nepovedla se mu přihrávka na volného Zeca, který by zakončoval zblízka sám. Pardubice se v nastavení dočkaly alespoň symbolického snížení, které zblízka zařídil Tomáš Dostálek a upravil tak na konečných - 1:2.

Fakta - branky: 90. (+2) Dostálek - 6. Zec, 23. Kučera. ŽK: 0:1 (Doležal). Rozhodčí: Hrubeš z Prahy (Vlasjuk, Valenta). Diváci: 150.

Sestavy - FK PCE U21: Ptáček - Křivka, Šejvl, Čáp, Fidler - Dostálek, Jeřábek, Fousek (74. Prokopec), Fusek - T. Kakrda (63. Strachota), Janecký (67. Kopecký).
Hradec Králové U21: Jehlička - Zezula, Novák, Krčál, Soukup - Doležal (74. Jukl), Vobejda, Kučera, M. Langr - Bláha (85. Zorvan), Zec (87. Breda).

(Autor: juniorskaliga.cz | Datum: 01.10.2013 | Zdroj fotky: Radek Klier )