FK Pardubice ženy

FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice ženy FC Viktoria Plzeň

1. liga ženy - nadstavba 2021/2022 | 3. kolo | 24.04.2022 | stadion Pod Vinicí

Ženy proti Plzni selhaly v koncovce

Ve třetím kole nadstavby jsme se letos poprvé představili na domácí půdě Pod Vinicí. V prvním poločase naše Solničková orazítkovala břevno, ve druhém mířila přesně pouze plzeňská Polcarová a zajistila tak svému týmu tři body.

3. kolo 1. ligy žen - nadstavba sestup, 24. 4. 2022 hř. Stadion Pod Vinicí

FK PARDUBICE - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branky: 59. Polcarová

Sestava: Beránková - Kunáková, Kupková, Vejrová - Matějková, Novotná (75. Ličmanová), Fialová, Solničková, Hlaváčová (56. Kochanová) - Kružíková (32. Hlouchová), Hýlová (56. Ninczová)

ŽK 1:0
Rozhodčí: Čampišová, Šafránková, Hausnerová
Delegát: Pospíšil

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Na utkání jsme se moc těšili a věděli jsme, že je v našich silách Plzeň o body obrat. Museli bychom samozřejmě podat výkon na hranici našich možností, což se v obranné fázi povedlo, v útočné nemůžeme být spokojeni, z tolika šancí musíme minimálně jednu proměnit.

Do zápasu vstupujeme dobře a plníme si na hřišti to, co jsme si řekli před utkáním. V 15. minutě dobře napadá Hýlová s Hlaváčovou, kdy druhá jmenovaná ve složité situaci těsně neproměňuje. Následující roh volal po brance, ale nedaří se nám protlačit míč do brány Plzně. 36. minuta a Solničková vysílá parádní střelu, bohužel jen do břevna a míč dopadá těsně před brankovou čáru. O čtyři minuty později Hýlová zakončuje těsně vedle.

Do druhé půle rovněž nastupujeme s chutí a hned na začátku máme přímý volný kop. Novotná bohužel podruhé nezakončuje ideálně. Další šanci máme za dvě minuty, ale stále svítí na světelné tabuli dvě nuly. To se bohužel mění v 59. minutě, kdy rozehráváme standardní situaci na vlastní polovině tak špatně, že soupeř jde rychle do brejku a Polcarová vstřeluje krásnou branku, 0:1. My se dostáváme do konce utkání do čtyřech zajímavých situací, které volaly po zakončení, ale naše mladé hráčky se bohužel boji vzít zodpovědnost na sebe, a tak dost hořce odcházíme z tohoto zápasu poraženi.
Přítomní diváci ovšem viděli otevřený fotbal na obě strany se spoustou šancí. Nás mrzí hlavně chování v ofenzívě. Proti takto kvalitnímu soupeři, který má dvě nadstandardní hráčky ve svém kádru (Mrázová a Polcarová), musíme předvést větší kvalitu v zakončení.
Tým i tak zaslouží pochvalu. Předvedl výkon na hranici našich kvalit a možností. Za týden proti Liberci budeme věřit, že si nějaké body již připíšeme a půjdeme do zápasu s Duklou ve větším klidu.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.04.2022 | Zdroj fotky: FK Pardubice )