FK Pardubice ženy

FK Dukla Praha FK Pardubice ženy 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

1. liga ženy - nadstavba 2021/2022 | 2. kolo | 17.04.2022 | stadion Juliska

Vůle po vyrovnání byla odměněna v nastavení utkání, kapitánka Kupková srovnala 1:1

V důležitém utkání žen na pražské Julisce rozhodly o konečném výsledku 1:1 rohové kopy v závěrech obou poločasů. Náš tým remízou udržel dvoubodový náskok právě před pražskou Duklou.

2. kolo 1. ligy žen - nadstavba sestup, 17. 4. 2022 hř. Praha - Juliska

FK Dukla Praha ženy - FK PARDUBICE 1:1 (1:0)
Branky: 45. Strnadelová - 90+3. Kupková

Sestava: Beránková - Matějková, Kupková, Vejrová - Solničková (62. Kružíková), Novotná, Fialová, Ličmanová (46. Hýlová, 94. Mikulecká), Hlaváčová (82. Macháčková) - Ninczová, Kochanová

ŽK 1:1
Rozhodčí: Kánská, Pachtová, Hrušková
Delegát: Zeman

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Na Julisce jsme odehráli druhé kolo skupiny o udržení. Na reprezentačních srazech se nám bohužel zranily Hlouchová a Zikmundová. Obě měly dnes nastoupit v základní sestavě, obzvlášť Zikmundová si místo, po parádním vystoupení v Liberci, zasloužila a dnes nám obě chyběly. Citelně nám chyběla i Kunáková, a tak jsme byli rádi za návrat Hýlové po zranění v Liberci.

Celý zápas byl spíše boj, nám se absolutně první poločas nedařila hra na středu zálohy a ani v útoku jsme nepodrželi míč. Pro některé dívky to byl první takto těžký soubojový zápas v dospělé kategorii a i z toho pramenily chyby v kombinaci. Podržela nás v první půli Beránková, na druhé straně dáváme branku z ofsajdové pozice. Neurovnaný první poločas bohužel zakončujeme laciným rohovým kopem pro domácí a neuhlídáním prostoru na přední tyči.
Do druhé půle nasazujeme Hýlovou a doufáme, že se nám hlavně zvednou hráčky na středu zálohy. To se naštěstí stává v případě Novotné, která povyšuje naši hru a začínáme tlačit. Plyne z toho šance Hýlové a následně Ninczové. Z týmu byla cítit ohromná vůle vyrovnat a vše graduje v nastavení zápasu, kdy dotlačí míč do brány Kupková.
Pro oko diváka určitě ne moc koukatelný zápas. Obě strany hodně svázané důležitostí utkání, v našem případě hodně průměrných výkonů a hlavně přizpůsobení se hře soupeře.
Bod ovšem bereme, máme vše ve svých rukou. Děkujeme týmu za obětavost, teď nás čekají konečně tři zápasy v domácím prostředí, kde jsme určitě silnější a budeme chtít co nejdříve posbírat body na záchranu soutěže.