FK Pardubice WU-18

AC Sparta Praha FK Pardubice WU-18 5 : 2 (3 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

Pohár dorostenek 2021/2022 | semifinále | 27.03.2022 | TCM Praha - Strahov

Dorostenky na finále Poháru nedosáhly

Značně oslabená sestava neměla na Strahově šanci postoupit a Sparta zvítězila zcela zaslouženě.

Pohár dorostenek semifinále, 27. 3. 2022 hř. TCM Strahov

AC Sparta Praha fotbal - FK PARDUBICE 5:2 (3:0)
Branky: 21., 48. Šťastná, 33. Ducháčková, 38. Matušková, 86. Truxová - 75., 80. Hlaváčová

ŽK 0:1
Rozhodčí: Mifková, Petrželková, Strejcová

Sestava: Krejčí - Urbancová, Friedrichová, Mandelíková, Chlupáčová (70. A.Kožíšková) - Burešová (46. Lacinová), Koblížková (5. Melounová, 60. Vamberová), Borovičková (46. Ptaszeková) - Hlaváčová, Mikulecká, Ledvinková

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Na semifinále Poháru dorostenek jsme zajížděli na půdu aktuálního lídra ligy a bohužel jsme kvůli velkému počtu zraněných, či nemocných hráček museli značně improvizovat se sestavou. Hráčky, které nastoupily (některé i na nezvyklých pozicích) odvedly maximum, nelze jim nic vyčíst, ale na rozjetou Spartu v plné sestavě to nestačilo. O postupu bylo rozhodnuto  po prvním poločase, když domácí hráčky s přehledem vedly již 3:0.
Ve druhém poločase se nám díky Verče Hlaváčové podařilo dvakrát skórovat a výsledek tak vypadá trochu milosrdněji. Musíme však pravdivě přiznat, že jsme klidně mohli utržit mnohem větší debakl....
Pozitivem zápasu je zapojení tří starších žákyň, které se za svůj výkon určitě nemusí vůbec stydět, ba naopak. Negativem je další zranění, tentokrát podvrtnutí kotníku Marušky Koblížkové již ve 2. minutě zápasu... Doufáme v brzké uzdravení nejen Marušky, ale i dalších hráček, kterých je na seznamu zraněných bohužel opravdu dost :-(

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.03.2022 | Zdroj fotky: AC Sparta Praha )