FK Pardubice WU-18

FC Viktoria Plzeň FK Pardubice WU-18 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

RozhodčíStrejcová Tereza, Petrželková Kateřina, Lhotková Veronika

Sestava: Krejčí - Urbancová, Friedrichová, Smejkalová (46. Ledvinková), Borovičková - Burešová, Kružíková (71. Vrabcová), Koblížková,  - Hlouchová (62. Bělíková, 88. Melounová), Hlaváčová,  Zikmundová

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): Ve čtvrtfinále Poháru dorostenek nás čekal v Plzni velmi těžký zápas.Viktoriánky jsou pro nás vždy nepříjemné soupeřky, nikdy nám nic nedarují zadarmo a utkání bývají vyrovnaná.

V tomto zápase byla naše děvčata po většinu času lepším družstvem, snažila se držet míč, kombinovat a vytvářela si i více šancí. Domácí hráčky hrozily především ze standardních situací a z brejků. Naše obrana ve spolupráci s brankářkou hrála velmi dobře a většinu akcí soupeřek likvidovala již v zárodku. Směrem dopředu se nám dařilo, ale většina akcí skončila nedůrazným zakončením, či špatným řešením finální fáze. V největší šanci 1. pol. vytlačila brankářka domácích střelu Máji Zikmundové na tyč a od ní se jí vrátil míč do náručí ...

Druhý poločas začal naším náporem. Holky si vytvořily slibné příležitosti, ale skórovat se podařilo pouze Verče Hlaváčové, které radost zkazila pomezní rozhodčí mávající ofsajd...

Když už se zápas blížil k penaltám, tak přišla ke konci zápasu na hřiště Eliška Melounová, která měla za úkol svoji případnou penaltu proměnit. Ona se však rozhodla, že na penalty nedojde a v 90. minutě výstavním centrem/střelou na zadní tyč zajistila naše vítězství a postup do semifinále pohárové soutěže !!!

Děkujeme všem hráčkám za velmi dobrý výkon a myslíme si, že naše vítězství bylo zasloužené. Zraněným hráčkám přejeme brzké uzdravení a návrat do tréninkového procesu co nejdříve.

(Autor: Jiří Matějka | Datum: 24.11.2021 | Zdroj fotky: )