FK Pardubice ženy

FC Praha FK Pardubice ženy 1 : 4 (1 : 0) FK Pardubice ženy FK Pardubice ženy

Pohár FAČR žen 2021/2022 | 3. kolo | 20.11.2021 | hřiště Praha 9 - Prosek

Ženy postupují v Poháru žen FAČR do jarních bojů

V sobotu, po týdenní nucené pauze, ženy odehrály pohárové utkání na pražském Proseku. Třemi brankami v závěru utkání si zajistily postup do čtvrtfinále, které je plánováno na poslední únorový víkend. Postup si zatím zajistilo sedm prvoligových týmů, dvojice se budou losovat.

Pohár žen FAČR 3. kolo, 20. 11. 2021 hř. Praha - Prosek, přírodní tráva

FC Praha - FK PARDUBICE 1:4 (1:0)
Branky: 34. Zemjánková - 62. Ninczová, 83. Kupková, 84. Kružíková, 89. Janoušková

ŽK 2:0
ČK 1:0 (vedoucí týmu)
Rozhodčí: Josipovic, Šafránková, Soukupová
Delegát: Filípek

Sestava: Melounová - Kunáková (78. Janoušková), Kabeláčová, Kupková, Němcová - Neradová (26. Novotná), Vejrová, Ličmanová - Fialová (46. Kružíková), Ninczová (88. Spilková), Hýlová (88. Hlušičková)

Ondřej Bačo (trenér FK Pardubice): Na pražském Proseku se nám absolutně nepovedl vstup do utkání. Klasické pohárové utkání, kdy je domácí tým nabuzený a šlape do toho od první minuty. Naše přesnost přihrávek byla silně pod 50 procenty. Klíčový moment měl nastat ve 29. minutě, Ninczová postupovala sama na branku a byla stažena domácí obránkyní. Nicméně následovala pouze žlutá karta a od této chvíle se na hřišti ještě více bojovalo, což samozřejmě vyhovovalo domácím. Naše hráčky špatně reagovaly v osobních soubojích a vyústěním toho byla úvodní branka zápasu 1:0.
V poločase jsme si museli dost věcí ujasnit a soustředit se na naši hru. Od začátku druhé půle jsme jasně diktovali tempo hry a přicházela šance za šancí. Domácí hráčky hrozily už pouze z dlouhých míčů do soubojů. Naše hráčky si trpělivě připravovaly jednu šanci za druhou. V 62. minutě se konečně prosazujeme naší nejzkušenější hráčkou na hřišti a dnes velmi dobře hrající Ninczovou. Jako správná kapitánka se poté zachovala Kupková a posílá nás do vedení. V závěru utkání se ukázala povedená střídání. Naši třetí branku dala po krásné individuální akci Kružíková a na konečných 1:4 upravila dorážející Janoušková, pro obě hráčky je to premiérová branka za A tým.

Zápas to po nucené covidové pauze nebyl opravdu jednoduchý, navíc na přírodní trávě, na které již tři týdny nehrajeme. Tím nesnižujeme výkon domácích hráček, které podaly velmi slušný výkon. Gratulujeme i k premiéře v základní sestavě mezi třemi tyčemi velmi dobře chytající Melounové. Takhle bychom si představovali nasazení a chuť do hry od všech juniorských hráček, které dostanou šanci nastupovat za A tým, ať už v poháru, nebo v první lize.
Děkujeme týmu za výkon, obzvlášť ve druhé půli snesl přísnější měřítko.

(Autor: Ondřej Bačo | Datum: 21.11.2021 | Zdroj fotky: Pavel Jiřík ml. )