FK Pardubice B ženy

Sporting Mladá Boleslav FK Pardubice B ženy 1 : 3 (1 : 1) FK Pardubice B ženy FK Pardubice B ženy

Česká fotbalová liga žen 2021/2022 | 15. kolo | 01.05.2022 | hřiště Rejčice

Ženský B tým se proti poslednímu týmu na body nadřel

Přes herní převahu musel B tým žen otáčet skóre na půdě poslední Mladé Boleslavi.

15. kolo České fotbalové ligy žen, 1. 5. 2022 hř. Rejšice

FC Sporting Mladá Boleslav - FK PARDUBICE 1:3 (1:1)
Branky: 35. Kloučková - 40. Spilková, 55. Němcová, 78. Melounová

ŽK 1:1
Rozhodčí: Klíma, Meri, Cigánek

Sestava: Smutná - Grundmannová, Holcová, Kabeláčová, Němcová - Ptaszeková, Neradová, Macháčková, Bělíková (46. Melounová) - Prokůpková (77. Müllerová), Spilková (46. Vrabcová)

Vladimír Bidlo (trenér FK Pardubice): Od začátku utkání jsme naráželi na obranný val soupeře a rychlé napadání. Měli jsme problém s kombinací a přesností přihrávek. První příležitost jsme si vypracovali ve 3. minutě, Neradové přímý volný kop skončil nad břevnem. Další naše příležitost na vstřelení úvodní branky přišla v 11. minutě, Macháčková našla krásnou ulicí Prokůpkovou ve vápně, ale brankářka její střelu výborně vyrazila. V tuto dobu se hrálo pouze na polovině Mladé Boleslavi, soupeř se pouze bránil a odkopával míče. V 15. minutě, po naší kombinaci, zakončuje Neradová střelou za vápnem mimo branku. Další šance pro nás přichází v 17. minutě, zahráváme další přímý kop z pravé strany. Míč si staví opět Neradová a nachází ve vápně Kabeláčovou, která zakončuje hlavou vedle pravé tyče. Ve 25. minutě domácí hráčka vidí žlutou kartu. Neradová si staví míč na další přímý kop, ale brankářka slabou střelu chytá. Ve 33. minutě kopeme roh z levé strany, odražený míč zakončujeme doprostřed branky. Ve 35. minutě přichází první branka utkání. Při naší chybné rozehrávce ve středu hřiště soupeř vypichuje míč, přichází střela ze střední vzdálenosti, naší brankářce se nepodaří míč udržet a dobíhající Kloučková doráží míč do sítě 1:0. Soupeř po této brance trochu opustil obrannou ulitu a tlačil se více dopředu za vstřelením druhé branky. Tohoto prostoru ve středu hřiště jsme se snažili využít. Ve 39. minutě přišel průnik Macháčkové středem hřiště zakončený střelou z 25 metrů těsně vedle pravé šibenice. Naší první branky jsme se dočkali až ve 40. minutě po centru z pravé strany, kde souboj s domácí brankářkou vyhrála Spilková a dorazila odražený míč do sítě, 1:1.
Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě s cílem co nejdříve přidat druhou branku. První šanci druhého poločasu měla právě jedna z našich střídajících hráček Vrabcová, která ve 47. minutě vyslala za hranicí velkého vápna prudkou střelu, domácí brankářka reflexivně vytahovala míč nad břevno. V 55. minutě přišla výborná samostatná akce Němcové, která se prokličkovala po pravé straně a střelou k levé tyči prostřelila domácí brankářku, 1:2. Po této brance jsme si začali více věřit a dařilo se nám míč držet na našich kopačkách. Na hráčkách Mladé Boleslavi byla znát únava, čehož jsme se snažili využít dlouhými míči na rychlou Melounovou, která dělala domácím hráčkám svou rychlostí problémy. Jeden takový pas středem dokázala Melounová využít v 77. minutě, u dlouhého pasu za obranu byla dřív než vybíhající brankářka a poslala míč do odkryté branky, 1:3. V 90. minutě utekla Melounová po pravé straně a předložila míč na malé vápno Macháčkové, která ale netrefila prázdnou branku.
Děkujeme hráčkám za zvládnuté utkání. Další soupeř nás čeká v sobotu na domácím stadionu na Dolíčku, od 11:00 hostíme Hrádek.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 03.05.2022 | Zdroj fotky: FC Sporting Mladá Boleslav )