FK Pardubice U-21

FK Mladá Boleslav FK Pardubice U-21 5 : 0 (3 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 10. kolo | 16.09.2013 | Městský stadion Ml. Boleslav

Na boleslavském trávníku juniorka vysoko podlehla

V 10. kole Juniorské ligy mezi Boleslaví a nováčkem z Pardubic hrozilo, že bude zápas hrán v dešti. To byla naštěstí pravda jen pro prvních deset minut. Vlhký terén opět svědčil domácím borcům, kteří do konce poločasu vstřelili tři branky. Ve druhé části zápasu Pardubice místy přidaly, ovšem přes dobře fungující obranu nebyly schopny stav korigovat a samy inkasovaly ještě dvakrát.

10. kolo Juniorské ligy

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 5:0 (3:0)

Boleslav vstoupila do zápasu s pěti posilami z A-týmu a ofenzivně naladěná. Brzy zafungovala spolupráce Bořila s Jeslínkem, která při první šanci ještě nic zajímavého nepřinesla, ovšem v 9. minutě už ano. To se po rohovém kopu trefil hlavou právě Jiří Jeslínek. Domácí nadále hrozili zejména ze standardních situací, kde kolikrát chyběl k druhému zářezu kousek. Pardubice se poté pokoušely o protiútok, avšak Markovičovi nebylo přáno.

Ve 27. minutě se skóre měnilo podruhé, když Brunclík vyslal do vápna Jana Bořila. Ten hned z první vyslal míč nepříliš důrazně na bránu, ale střela propadla brankáři mezi rukama. O pět minut později bylo hostům ještě hůř, když bleskovou akci dokonal prudkým zakončením úplně volný Jiří Jeslínek. Od té doby hráči spíše zkoušeli parádičky a přestože šance ještě byly, skóre se do konce poločasu neměnilo.

Druhé dějství načali lépe domácí a zasypali Číhaře několika střelami, přičemž Bořil dalekonosným točeňákem olízl tyč. Další šance měli Brunclík i Jeslínek, který prozatím odmítal hattrick tím, že i když nemusel, nahrával zpětně na své mladší spoluhráče.

Trenér hostů reagoval na špatnou hru svých svěřenců střídáním a tah to nebyl vůbec špatný, neboť hra Pardubic ožila a hráči se dostávali i do šancí. Hosté se mohli prosadit ze standardních situací, ale boleslavští beci výborně čistili prostor. Krátce na to se ale domácí opět zakousli do soupeře a měli jednu šanci za druhou.

V 82. minutě padl čtvrtý gól, když Eliáš prohrál nejprve souboj u rohu, ale míč přesto jeho spoluhráči udrželi před šestnáctkou. Předložený balón pak Jiří Jeslínek poslal nekompromisně do sítě. Trenér domácích stáhl ze hřiště téměř všechny hráče z A-týmu a nechal prostor mladším hráčům. Ti hru výrazně oživili a téměř nepustili Pardubice za polovinu. Čtyři minuty před koncem zakončil zápas "bůrem" Jiří Šimek, jenž zužitkoval nakrátko rozehraný roh a následný centr na vzdálenější tyč.

Fakta - branky: 9., 32. a 82. Jeslínek, 27. Bořil, 86. Šimek. Rozhodčí: Kotalík (Arnošt, Štuk).

Sestavy - MB: Diviš - Geissler (71. Šimek), Vraštil, Křapka, Tvrzník (83. Živnůstka) - Brunclík, Eliáš - Bořil (83. Klíma), Mehanovič (64. Skořepa), Štípek (83. Šulc) - Jeslínek.
FK PCE U21: Čihař - Fidler, Čáp, Křivka, Pachl - Portyš (68. Jiří Růžička), Polák Hron, Strachota - Knotek (75. Strouhal), Markovič (64. D. Pánek).