FK Pardubice U-21

AC Sparta Praha FK Pardubice U-21 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21

Juniorská liga 2013/2014 | 8. kolo | 02.09.2013 | SC Praha-Strahov

O těsné prohře na Spartě rozhodla penalta

Po volném losu v minulém kole zajížděla pardubická juniorka na Strahov, kde se ve fotbalovém centru mládeže utkala s juniorkou pražské Sparty. O výsledku rozhodla jediná branka z pokutového kopu v úvodu zápasu.

8. kolo JL

AC Sparta Praha - FK Pardubice U21  1:0 (1:0)

První šanci měl ve čtvrté minutě hostující Fidler, jehož střelu gólman Staněk zmařil. V osmé minutě Čihař ve vápně zfauloval pronikajícího Nečase a byla z toho penalta. Tu proměnil Nový - 1:0. Poté byli více na míči domácí fotbalisté, ale žádnou šanci si nevypracovali, neboť hosté dirigování Němečkem bránili pozorně. Až ve 32. minutě musel Čihař vyrážet střelu Nečase. Hned za minutu hosté podnikli brejk Knotkem a Staněk skákavou střelu vyrazil na roh. Po jeho rozehrání se dostal odražený míč k Portyšovi, jehož střela z první skončila znovu u sparťanského brankáře.

Do druhé půle hosté udělali tradiční dvě změny v sestavě. V 50. minutě Čihař vyrazil nepříjemnou střelu Kučery na roh. Za čtyři minuty Čihař vyrazil střelu Nečase a dorážka Machače šla mimo branku. Další šanci měli domácí v 67. minutě, když se do zakončení z levé strany prodral Záviška, ale jeho křížný pokus skončil těsně vedle. V závěrečných dvaceti minutách šli hosté za vyrovnáním, dařilo se jim více kombinovat na jejich útočné polovině, ale jako již tradičně chyběla lepší finální přihrávka a hlavně koncovka. Až ve druhé minutě nastavení měli hosté trestný kop, na který šel do vápna i gólman Čihař a po následném centru měl na hlavě vyrovnání střídající Kopřiva, jenže míč dobře netrefil, odražený míč se ještě dostal k Čápovi, jehož pokus z velkého úhlu skončil v rukavicích Staňka. Hosté tak museli zkousnout těsnou porážku, o které rozhodla penalta. Nutno však konstatovat, že si pardubičtí výkonem rozhodně neuřízli žádnou ostudu a ve finále nebyli daleko od bodového zisku. V příštím kole pardubická juniorka přivítá Bohemians 1905.

Fakta - branka: 8. Nový z pen. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Pechanec z Mladé Boleslavi (Urban, Vlček). Diváků: 90.

Sestavy - SPARTA: Staněk - Macháč, Breda, Karafiát (46. Bederka), Nový - Kitanovič (56. Reiter), Čavoš, Skopec, Kučera (56. Záviška) - Nečas (77. Valenta), Hájek (84. Neužil).
FK PCE U21: Čihař - Pachl (88. Kopřiva), Křivka, Němeček, Vanžura - Portyš (46. Strouhal), Prokopec, Hron (75. Čáp), Strachota (46. Jiří Růžička) - Knotek, Fidler (67. Pleskot).