FK Pardubice U-17

FC Trinity Zlín FK Pardubice U-17 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17

1. celostátní liga U17 2021/2022 | 19. kolo | 02.04.2022 | UMT Vršava

Dorost U17 porazil Zlín

Po reprezentační přestávce se mladší dorost z kategorie U17 představil na půdě Zlína a po náročném utkání si odvezl všechny tři body.

FC Zlín – FK Pardubice 0:1 (0:1)

Branky: 8. Firbacher (Brož)

Sestava: Šimon – Procházka, Rolenec, Jindra, Kuja – Flaška – Halda, Macák (71. Kameník) – Brož, Firbacher (61. Šebek), Prokeš (78. Morávek).

Hodnocení trenéra Duroně:

Utkání rozhodla branka Firbachera z úvodu utkání po přihrávce Brože. V prvním poločase jsme byli ve hře dominantní. Velmi dobře se nám dařilo zakládání útoku, díky kterému jsme byli schopní překonat presinkové postavení soupeře. Bohužel nám chyběla větší přesnost v předfinální fázi. Právě větší přesnost by nám umožnila některé skvěle rozjeté akce dotáhnout do konce.

Druhý poločas soupeř ještě více vytáhl presink, což nám sice znemožňovalo podobné zakládání útoku jako v prvním poločase, ale zase nám to otevřelo více prostoru dále v poli. Přesto nám Zlín dokázal více odebírat míč, čímž se hra srovnala a následně přešla v několik pasáží, kdy si domácí dokázali vytvořit tlak. O to více si ceníme udržené nuly, na které se v obranné fázi podílel celý tým počínaje brankářem Šimonem.

Vítězství ve Zlíně si opravdu vážíme, protože domácí ukázali, že svojí kvalitou rozhodně nepatří do spodních pater tabulky.  Zároveň jsme rádi, že se kluci po volném víkendu dokázali vrátit na vítěznou vlnu kvalitním a koncentrovaným výkonem.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 05.04.2022 | Zdroj fotky: )