FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 1) FK Pardubice B FC Hradec Králové B

Česká fotbalová liga sk. B 2021/2022 | 22. kolo | 24.04.2022 | stadion Pod Vinicí

V derby rezerv se zrodila remíza

V realizačním týmu B mužstva Pardubic došlo ve čtvrtek ke změně na postu hlavního trenéra, kam se od dorosteneckého týmu U19 posunul Pavel Němeček. Dosavadní trenér Kamil Řezníček se posunul do pozice jeho asistenta. A hned v neděli dopoledne se hrálo Pod Vinicí derby východočeských prvoligových rezerv, které skončilo smírně 1:1.

22. kolo

FK Pardubice B - FC Hradec Králové B 1:1 (0:1)

První šanci měli hosté ve 12. minutě, kdy Jurčenko z úhlu orazítkoval tyč domácí svatyně. Pardubičtí poté získali uzemní převahu, ale jejich příležitostem chyběla lepší finální fáze. Až ve 28. minutě z úhlu trefil tyč Matějka. Ve 36. minutě pak chybu Hanče v rozehrávce potrestal Kosař - 0:1! Domácí pak zahájili dobývání hradecké branky, ale další pořádná příležitost přišla až na začátku druhé půle ve 48. minutě, kdy dostali výhodu pokutového kopu. Penaltu však Vít neproměnil, když trefil nohy gólmana a dorážka Sychry skončila na břevně. Pardubičtí pak míč nedostali míč do branky ani po několika závarech. V 76. minutě byl ve vápně podražen střídající Mareš, ale další penalta se k údivu přítomných již nepískala! Tlak domáích trval i nadále, ale až v nastavení se po posledním rohu podařilo domácím konečně dostat míč do branky, když se prosadil hlavou Matějka a upravil tak na konečných 1:1!

Fakta - branky: 90. (+3) Matějka - Kosař. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Šťastný z Liberce (Všetečka, Bednář). Delegát: Gotthard z Prahy. Diváků: 185.

Sestavy - FK PCE B: Letáček - Halász, Toml, Pojezný, Hanč (64. Mareš) - Vít, Kubart (46. Štichauer), Matějka - Sychra, Huf, Lupač.
FC HK B: Čábelka - Hlaváč, Hruška, Kadrmas - Jurčenko (46. Hátle), Kateřiňák, Doležal (90.+2 Locker), Březák (78. Kozel) - Hájek (90. Šípek), Kosař, Jonáš.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " V utkání jsme byli herně aktivnějším a určitě nebezpečnějším týmem. Vytvořili jsme si několik výborných příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. V defenzivě jsme udělali v prvním poločase jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Ve druhém jsme se neustále snažili o to, abychom výsledek zvrátili na naší stranu, ale ve finální fázi jsme se trápili. Neproměnili jsme ani penaltu, ale v závěru jsme nakonec zaslouženě vyrovnali."

Hned ve středu čeká pardubickou rezervu dohrávka ve Zbuzanech.