FC Baník Ostrava FK Pardubice 4 : 2 (2 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

Přátelská utkání A-týmu 2021/2022 | Tipsport liga | 08.01.2022 | UMT Vista

První utkání roku nám v Ostravě nevyšlo

Pardubický tým má za sebou první herní prověrku v novém roce a na utkání v Ostravě nebude vzpomínat právě v dobrém. Proti tamnímu Baníku totiž Východočeši sice vedli, ale nakonec odešli z utkání s prohrou 2:4.

Přípravné utkání

FC Baník Ostrava - FK Pardubice 4:2 (2:1)

První utkání nového roku se pardubickému týmu příliš nevydařilo. Do boje poslali trenéři několik nových hráčů, z avizovaných testovaných fotbalistů scházel jen Nana, kterého zastavilo lehčí zranění.

Úvod utkání vyšel na výbornou, když po akci Tischlera a Kostky vstřelil úvodní gól Jirásek. Postupně se aktivita přesunula na kopačky domácího Baníku, který vyslal do boje mladé talentované hráče, kteří nešetřili pohybem a dělali pardubickému týmu velké problémy. Domácí tým také do poločasu otočil výsledek, a když v závěru půle nevyužil zajímavou šanci Tischler, vedl Baník 2:1.

O přestávce udělali trenéři obou týmů několik změn, domácí vyslali do boje prakticky novou jedenáctku čerstvých hráčů. Po hodině hry vstřelili domácí třetí branku a Pardubákům se nedařilo výsledek korigovat. Po další střídání hra pardubického týmu trochu ožila, rychlostí soupeře trápil zejména Lee, ovšem skóre se měnilo na druhé straně, když Baník zvýšil na 4:1 díky proměněné penaltě.

V závěru snížil Huf na konečných 2:4 a tímto výsledkem také skončilo úvodní vystoupení našeho týmu v základní skupině Tipsport ligy. K dalšímu utkání se tým vydá ve čtvrtek 13. ledna, kdy se střetne v Ostravě s Karvinou.

Statistiky - branky: 27. Jaroň, 36. Šín, 62. Smékal, 79. Smékal (pen.) - 2. Jirásek, 83. Huf.

Sestavy - Ostrava: 1. poločas: Číž – Zálešák, Blahuta, Harušťák, Fulnek – P. Jaroň, Boula, Šín, Stojičevič, Cienciala – Bitta
2. poločas: Číž – Zouhar, Temel, Kostka, Sotorník – Guzík, Boháč, Říha, Holaň, M. Jaroň – Smékal.

FK PCE: Letáček (46. Markovič) – Kostka (64. Halász), Čihák (46. Toml), Opluštil, Hranáč – Červ (46. Vít), Jirásek – Tischler (64. Lee), Kateřiňák, Rezek (64. Lupač) – Černý (46. Huf).