FK Pardubice U-21

FK Pardubice U-21 FK Pardubice U-21 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice U-21 FC Baník Ostrava

Juniorská liga 2013/2014 | 3. kolo | 05.08.2013 | Stadion Pod Vinicí, Pardubice

Juniorka s Baníkem přes závěrečný tlak remizovala

Pondělní podvečer přinesl na stadionu Pod Vinicí dramatickou bitvu naší juniorky s Baníkem Ostrava. Po devadesáti minutách hry se soupeři rozešli s nerozhodným výsledkem 1:1.

3. kolo Juniorské ligy

FK Pardubice U21 - FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Ani ve druhém domácím utkání nedosáhli pardubičtí fotbalisté na pocit vítězství. I když tentokrát k němu měli o poznání blíže než ve čtvrtek proti Plzni. Baník chtěl navázat na vysokou výhru 6:2 nad Duklou Praha, ale po průběhu druhého poločasu byl rád i za bod.

Část z více než dvoustovky diváků se teprve usazovala na tribuně, když po zpětné přihrávce pálil Fousek sice prudce, ale přesně doprostřed ostravské branky. Několik dalších slibných možností překazila obrana hostí. Baník se rozjížděl pomaleji. Gólman Ptáček musel pořádně zaostřit až při dlouhém centru, který sebral z hlavy Byrtusovi.

Ostrava se nikam nehnala, ale když měla možnost k rychlému protiútoku, tak fičela okamžitě dopředu. A po jedné takové akci se dostala do vedení. Dvěma přihrávkami se Baník bleskově přesunul přes více než polovinu hřiště a perfektní pas do ulice zužitkoval pohotově Daniel Holzer – 0:1.

Chvilku před gólem se po střetu ve vápně namáhavě zvedal brankář Macej, kterého následně musel vystřídat Filip Matějka. Oba celky pak předvedly podobné akce na vápně. Po krátkých přihrávkách scházel krok k úspěšnému řešení Řezníčkovi, kombinaci "na pětníku" v podání Baníku režíroval Půda, avšak Ptáček mu včas zmenšil střelecký úhel.

Když už se vedrem vyčerpaní hráči viděli v kabinách na pauze, udeřily Pardubice po zprvu nenápadné akci. Polák na zadní tyči vyhrál souboj se svým strážcem, načež se míče ujal David Petrus a z deseti metrů zavěsil – 1:1.

Po přestávce se zdálo, že síly rychleji odcházejí hostům, Pardubice tak častěji přebíraly režii hry. Slibnou možnost měl Kakrda, který po narážečce s Řezníčkem napálil brankáře. Poté Baránkovu lehkomyslnost málem potrestal Petrus, avšak ze strany nepřihrál přesně.

Baník se v závěru zápasu dostával pod tlak, ale Pardubice nedokázaly svou převahu zúročit alespoň do gólové šance. Nevycházely ani standardní situace, Fousek z dvaceti metrů těsně minul. Rozhodnout mohl pět minut před koncem kapitán domácích Jan Řezníček, ale z vápna označkoval břevno.

Fakta - branky: 45. Petrus - 22. Holzer. ŽK: 1:3 (Křivka - Šašinka, Foltyn, Byrtus). Rozhodčí: Kubr z Prahy (Jiřík, Šimek). Diváci: 210.
Sestavy - FK PCE: Ptáček - Křivka (66. Čáp), Pešek, Kopřiva, Knotek - Dostálek, Řezníček, Fousek (76. Prokopec), Polák (82. Portyš) - Petrus, T. Kakrda.
Baník: Macej (27. Matějka) - Byrtus (81. Celba), Kaša, Baránek, Vengřínek - P. Kundrátek (77. Čech), Šichor, Foltyn, Holzer - Šašinka (87. Gomola), Půda (61. L. Kundrátek).