FK Pardubice FK Pardubice 1 : 5 (1 : 2) FK Pardubice SK Sigma Olomouc

FORTUNA:LIGA 2021/2022 | 16. kolo | 27.11.2021 | stadion Ďolíček - Vršovice

Utkání s Olomoucí skončilo vysokou prohrou

Nečekaně vysokou porážku utrpěl v sobotu v podvečer pardubický tým v domácím prostředí s souboji s olomouckou Sigmou. Hosté šli do vedení, Pardubáci hezkou brankou snížili, ovšem pak už se trefovali jen Hanáci a odvezli si z Ďolíčku vysoké vítězství.

16. kolo FORTUNA:LIGY

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc 1:5 (1:2)

Hned po šesti minutách zápasu měli domácí šanci. Po rohovém kopu Čelůstky hlavičkoval Pavel Černý, jeho zakončení vytáhl Macík nad břevno. Tak úspěšný nebyl zanedlouho poté domácí Boháč, který nedosáhl na střelu Růska a Sigma šla do vedení.

Vedení ale Olomouci nevydrželo dlouho. Tři minuty poté si totiž Cadu na levé straně poradil s obráncem a na malém vápně našel Emila Tischlera, který přesným zakončením překonal brankáře.

Hosté ale ještě během první půle dali další vedoucí branku. Ve 23. Minutě se po centru z prava dostal k balónu Kryštof Daněk. Ten posunul míč doleva na Ondřeje Zmrzlého, jehož tvrdá střela na přední tyč skončila v síti.

Ve druhé půli už skórovali jen hosté. Ti sice neměli herní převahu, Pardubicím ale dali hostům lekci z efektivity a vstřelili hned tři branky. Pardubáci se prosadit nedokázali a po výhře v Teplicích tak doma vyšli bodově naprázdno.

Fakta - branky: 16. Tischler (Cadu) – 13. Růsek (González), 23. Zmrzlý (Daněk), 49. Poulolo, 68. González (Daněk), 79. Látal (Spáčil). ŽK: 1:0 (Černý). Rozhodčí: D. Černý – Hrabovský, Kotík. Diváci: 458.

Sestavy - FK PCE: Boháč – Halász, Čihák (36. Lupač), Toml, Čelůstka – Jeřábek (C), Červ (84. Šimek) – Tischler, Beran (46. Matějka), Cadu – Černý (73. Huf).

Olomouc: Macík – Zahradníček, Poulolo, R. Hubník (C), Vepřek (76. Látal) – Greššák (36. J. Sedlák), Breite – Daněk (76. Uriča), P. González (76. Spáčil), Zmrzlý – Růsek (87. Jakub Matoušek).