1. SK Prostějov FK Pardubice 0 : 4 (0 : 2) FK Pardubice FK Pardubice

Přátelská utkání A-týmu 2013/2014 | Přípravné utkání | 17.07.2013 | Stadion Ústí nad Orlicí

Generálka na pohár výsledkově vyšla

Ve středečním parném odpoledni zajížděl druholigový FK Pardubice do Ústí nad Orlicí, kde se utkal s předním celkem MSFL Prostějovem, v jehož kádru se to hemží zkušenými exligovými fotbalisty. V ofenzivním utkání si výhru 0:4 připsali pardubičtí, ale vzhledem k šancím na obou stranách mohl být výsledek daleko divočejší.

1.SK Prostějov - FK Pardubice 0:4 (0:2)

Tím hlavním však byl ten fakt, že se již všichni hráči druholigového kádru mohli plně zapojit do zápasového zatížení po nepříjemných víkendových zdravotních obtížích. Trenér Krejčí se svými kolegy rozložil zátěž na všechny hráče a v sobotu na 1. kolo Poháru České Pošty do Náchoda by měl jet kompletní kádr. V samotném utkání se jako první prosadili pardubičtí, když v 19. minutě unikl po levé straně Rešetár a jeho ideální přihrávku přetavil již ve čtvrtý gól ve čtvrtém přípravném utkání T. Kakrda - 0:1. Chvíli předtím však nastřelil břevno prostějovský Machálek. Poté se přelévala hra ze strany na stranu, až ve 41. minutě Tischler vysunul přesným pasem do sóla Pospíšila, který se v koncovce nemýlil - 0:2.

V úvodu druhé půle se zatřásla břevna za oběma gólmany. V 62. minutě se v koncovce střelou podél gólmana prosadil Fusek - 0:3. Za pět minut na druhé straně orazítkoval Krejčíř tyč Čihařovy branky. V 75. minutě se po individuální akci prosadil střelou pod břevno Rešetár a upravil na konečných 0:4. A to ještě ve druhé půli nevyužil dvě sóla Petrus.

Výsledkově se však poslední příprava vydařila a v sobotu v Náchodě by bylo dobré podobný výsledek zopakovat.

Fakta - branky: 19. T. Kakrda, 41. Pospíšil, 62. Fusek, 75. Rešetár. Rozhodčí: Blaschke z Rudoltic.

Sestavy - FK PCE: Frydrych (46. Čihař) - Přibyl (75. Norek), Tischler (46. Vencl), Šejvl (46. Němeček), Norek (46. Dostálek) - Pospíšil, Jeřábek (58. Řezníček), Kudrna (58. Fousek), Rešetár - Hundák (46. Fusek), T. Kakrda (46. Petrus).

Prostějov: Kofroň (61. Neoral) – Krejčíř, Hloch, Pavlík (79. Dostál), Kazár – Mazouch, Zelenka (70. Pořízka), Fládr (79. Olejník), Krč (56. Pančochář) – Pančochář (46. Hirsch), Machálek (59. Kopečný).

Jiří Krejčí, trenér Pardubic: " Jsme spokojeni s výsledkem i vstřelenými brankami. Mohli jsme jich však vstřelit více, šancí bylo dost. Herně to však nebylo úplně ono, ztráceli jsme zbytečně mnoho míčů a tím nabízeli šanci i soupeři, který však žádnou neproměnil. V obraně nám to skřípalo a navíc se nám nedařila kombinační hra. Soupeře jsme trestali převážně z rychlých protiútoků. I přesto však utkání splnilo svůj účel. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.07.2013 | Zdroj fotky: MF DNES )