FK Pardubice B ženy

FK Pardubice B ženy FK Pardubice B ženy 4 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B ženy FK Ústí nad Labem

Česká fotbalová liga žen 2021/2022 | 11. kolo | 06.11.2021 | UMT Ohrazenice

Béčko žen v jedenáctém kole ČFLŽ vítězně

Po dvou venkovních zápasech se ženy představily na domácí půdě, tentokrát již na umělé trávě. V posledním podzimním kole přivítaly v odvetě tým z Ústí nad Labem.

11. kolo České fotbalové ligy žen, 6. 11. 2021 hř. Ohrazenice UMT

FK PARDUBICE "B" - FK Ústí nad Labem/FK Teplice 4:0 (1:0)
Branky: 19. Macháčková Annika, 54. Mikulecká Kristýna z PK, 68. Bělíková Jaroslava, 87. Burešová Kristýna.

Sestava: Mikulecká - Nekovářová, Grundmannová, Vodová (60. Betáková), Vlačihová - Šindelářová (38. Brožová), Macháčková, Burešová, Spilková (60. Hlušičková) - Chabadová (23. Bělíková), Hladová

Bez karet.

Rozhodčí: Volný Bohuslav

Vladimír Bidlo (trenér FK Pardubice): Do utkání jsme šli s cílem napravit výsledky z předchozích dvou utkání, kdy se nám nepodařilo bodovat. Od začátku jsme diktovali tempo hry a dostali soupeře pod tlak. První velká šance přišla v 10. minutě utkání, kdy jsme nastřelili břevno. První branka přišla v 19. minutě, když se ve skrumáži před brankou dostala k míči Macháčková a dorazila míč do sítě 1:0. Byla to její první branka v našem dresu po návratu z Jihlavy. Ve 23. minutě jsme museli vystřídat zraněnou Chabadovou, která rovnou z trávníku zamířila do nemocnice a přejeme jí brzké uzdravení a návrat na zelený pažit. Další naší velkou příležitostí v utkání byl pokutový kop. Míč si vzala střelkyně naší úvodní branky Macháčková, ale brankařka její zakončení vystihla a míč vyrazila. Náš soupeř se snažil vymanit z tlaku dlouhými nákopy přes naši zálohu. Tam míče sbírala naše obrana společně s brankářkou. Bohužel se nám již do konce prvního poločasu nepodařilo přidat další branku, a tak skončila první půle 1:0.
Od začátku druhé půle jsme naráželi na dobře zformovanou obranu Ústí. Druhou branku jsme přidali až v 54. minutě po sražení naší hráčky v pokutovém území a nařízené druhé penaltě v utkání. O zahrávání se přihlásila brankářka Mikulecká, která si vzala míč a bezpečně proměnila na 2:0. Oživení naší hry přišlo střídáním a v 68. minutě jsme přidali třetí branku Bělíkovou, která přesnou střelou po zemi k pravé tyči posunula skóre na 3:0. Tato branka definitivně zlomila odpor soupeřek a utkání se již dohrávalo. Přidali jsme ještě jednu branku, na konečných 4:0 upravila Burešová. Chtěli bychom hráčkám poděkovat za zodpovědný výkon a získání tří bodů do tabulky.
V neděli nás ještě čeká opakované utkání 7. kola v Hrádku u Rokycan.

(Autor: Vladimír Bidlo | Datum: 11.11.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )