FK Pardubice B ženy

TJ Sokol Chyše FK Pardubice B ženy 6 : 1 (5 : 1) FK Pardubice B ženy FK Pardubice B ženy

Česká fotbalová liga žen 2021/2022 | 9. kolo | 23.10.2021 | hřiště Chyše

B tým žen nestačil na domácí tým TJ Sokol Chyše

V devátém kole jsme narazili na kvalitní tým TJ Sokol Chyše. Po dlouhé cestě bylo očekáváno velmi těžké utkání, což se potvrdilo během pár minut. Tým Chyše disponuje zkušeným kádrem, každoročně hrají na předních příčkách ČFLŽ.

9. kolo České fotbalové ligy žen, 23. 10. 2021 hř. Chyše

TJ Sokol Chyše - FK PARDUBICE "B" 6:1 (5:1)
Branky: 18., 37., 52. Stojkovičová Iveta, 27., 45. Šidvicová Klára, 32. Cardová Karolína - 3. Betáková Natálie

Sestava: Mikulecká - Vlačihová (60. Bělíková), Kupková, Betáková, Grundmannová - Vodová (46. Hlušičková), Nekovářová, Neradová, Šindelářová (74. Spilková) - Němcová, Hýlová

Rozhodčí: Kaucký Jiří
ŽK 0:1

Vladimír Bidlo (trenér FK Pardubice): Hned v první minutě utkání nás zachránilo břevno. Ve 3. minutě výborně založila akci naše brankářka Mikulecká, která našla výkopem krajní záložnici, která míč zatáhla po pravé straně, nacentrovala a z druhé vlny nabíhající Betáková uklidila míč přesně podél brankářky k pravé tyči 0:1. Tato branka naše soupeřky zaskočila, ale nám se bohužel tuto psychickou výhodu nepodařilo využít. V 18. minutě si přímý volný kop postavila sama faulovaná hráčka Stojkovičová a výborným razantním kopem obstřelila naši zeď a zavěsila do levého horního rohu branky. Inkasovaná branka nás srazila a začali jsme kupit nepřesné přihrávky. Domácí Chyše těžila ze své sehranosti a začala výborně kombinovat, dostávat se do tlaku. Největší problém jsme měli s trojicí hráček Cardová, Šidvicová a Stojkovičová. Hráčky o sobě vědí a jsou nadstandardní pro tuto soutěž. Druhou branku jsme inkasovali ve 27. minutě od Šidvicové, kterou jsme včas nedostoupili a ta z levého rohu velkého vápna prostřelila naši brankářku 2:1. Další branku jsme dostali ve 32. minutě od kapitánky Cardové, která zužitkovala výbornou přihrávku od Stojkovičové a stačilo jí pouze nastavit nohu a míč usměrnit za naši bezmocnou brankářku 3:1. Další branka přišla od výborně a s chutí hrající Stojkovičové. Ta se podívala okolo sebe, a když nikoho volného neviděla, tak prostě ze 30 metrů vystřelila a tvrdou ranou trefila přesně pod břevno 4:1. Bohužel jsme ještě dostali do šatny druhou branku od Šidvicové, která si udělala z našich hráček v obraně slalomové kužely a z malého vápna prostřelila Mikuleckou 5:1.
I přes změny v sestavě do druhého poločasu nám chyběla bojovnost a nasazení. Naší nejlepší hráčkou na hřišti byla brankářka Mikulecká, která likvidovala jednu vyloženou šanci za druhou a několikrát si vysloužila chválu a potlesk od domácích fanoušků, od začátku utkání v Chyši panovala přátelská atmosféra. Poslední branku v utkání jsme inkasovali z přímého kopu v 52. minutě opět od Stojkovičové, která završila svůj hattrick 6:1. Další příležitosti Chyše ve druhém poločase pochytala výborná Mikulecká a za druhý poločas si zaslouží pochvalu. Jen díky ní jsme nedostali více branek.

(Autor: Vladimír Bidlo | Datum: 25.10.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )