FK Pardubice B ženy

FK Pardubice B ženy FK Pardubice B ženy 6 : 3 (2 : 1) FK Pardubice B ženy FC Slovan Liberec B

Česká fotbalová liga žen 2021/2022 | 4. kolo | 19.09.2021 | stadion Dolíček

Béčko žen v ČFLŽ podruhé vstřelilo 6 branek

4. kolo České fotbalové ligy žen, 19. 9. 2021 hř. Dolíček

FK PARDUBICE "B" - FC SLOVAN LIBEREC "B" 6:3 (2:1)

Branky: 14. a 69. Ledvinková, 35. a 58. Hlušičková, 74. Mikulecká, 82. Melounová - 39. a 48. Brázdová, 90. Pižlová

ŽK 1:0

Diváků 60

Rozhodčí: Volný, Urbancová

Sestava: Mikulecká - Němcová, Vejrová (35. Vrabcová), Betáková, Nekovářová - Hlušičková (71. Chabadová), Kružíková, Burešová, Šindelářová (46. Smutná) - Melounová, Ledvinková

Vladimír Bidlo (trenér FK Pardubice B): Utkání začalo opatrně z obou stran. První příležitosti si vytvořil náš soupeř z Liberce, který hrozil hlavně po střelách ze střední vzdálenosti, kdy nás několikrát podržela naše brankářka Mikulecká. My jsme spoléhali hlavně na rychlost našich mladých hráček po stranách hřiště. Podařilo se nám několik kvalitních křižných pasů a průnikových přihrávek, ze kterých naše hráčky dokázaly zakončit. Ve 14. minutě, po rychlém útoku po pravé straně a přízemním centru před branku, si hráčka Liberce srazila míč do vlastní sítě 1:0. Po této brance jsme se snažili včasným přistupováním a napadáním vytvořit na soupeřky tlak. Naše druhá branka padla po chytré střele kapitánky Hlušičkové, která si ve 35. minutě všimla špatně postavené brankářky a krásnou střelou za hranicí velkého vápna zakončila přesně pod břevno 2:0. Liberec hned po rozehrávce získal rohový kop. Po kontaktu dvou hráček ve vzdušném souboji jsme byli nuceni střídat otřesenou stoperku a změnit rozestavení na 4-3-3. Našim hráčkám chvíli trvalo, než se s tímto rozestavením srovnaly a soupeř z toho vytěžil kontaktní branku na 2:1.

Do druhého poločasu jsme udělali plánovanou změnu v brance, Mikuleckou vystřídala Smutná. Hned ve 46. minutě soupeř zahrával přímý volný kop, ze kterého dokázal vyrovnat 2:2. Tato branka námi otřásla, ale na hostujících hráčkách začínala být znát únava a my se opět dostali do zápasu. Zatlačili jsme hosty do pokutového území a vytvořili si sérii rohových kopů. Po jednom z nich, v 58. minutě se v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientovala Hlušičková 3:2. Tato branka soupeře zlomila a my přidali ještě další tři branky po rychlých protiútocích. Liberec ještě v 90. minutě, po naší ztrátě koncentrace, snížil na konečných 6:3.