FK Pardubice WU-18

SK Slavia Praha FK Pardubice WU-18 7 : 0 (2 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2021/2022 | 11. kolo | 28.11.2021 | hřiště Horní Měcholupy

Na závěr podzimu debakl v Edenu

V zápase chtěly být dorostenky domácím vyrovnaným soupeřem. Těžkým podmínkám v podobě čerstvě napadaného sněhu se přizpůsobila mnohem lépe Slavia a svoji herní převahu vyjádřila i gólově.

11. kolo 1. ligy dorostenek, 28. 11. 2021 hř. UMT Praha - Eden

SK Slavia Praha - FK PARDUBICE 2:0 (7:0)

Branky: 25. Tenkrátová Denisa, 35. Zomberová Adéla, 62. Goretkiová Albina, 64. Kostohryzová Natálie, 74. Kostohryzová Natálie, 80. Kostohryzová Natálie, 85. Kozáková Klára

Žluté karty: 1:0

Rozhodčí: Machová Eliška, Hrušková Katka, Strnadová Markéta

Sestava: Melounová (72. Mikulecká) - Urbancová, Friedrichová (67. Holcová K.), Fišerová, Borovičková - Kružíková (72. Ptaszeková), Burešová (61. Vrabcová), Koblížková (61. Hladová) - Hlaváčová, Ledvinková (61. Zikmundová), Minářová

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): V posledním podzimním dohrávaném kole jsme zajížděli na "horkou" půdu do Edenu, kde jsme chtěli po domácí porážce 2:3 zkusit zabojovat o body. Realita byla však bohužel úplně jiná.

Podmínky k zápasu, které byly na hranici regulérnosti (souvislá pokrývka sněhu na ploše, odmetené jen "lajny"), holkám vůbec nevyhovovaly. Naše děvčata se nedokázala domácím hráčkám (s výjimkou části prvního poločasu) vyrovnat, a tak výhra Slavie byla naprosto zasloužená, byť takový debakl jsme si určitě nezasloužili... Za celý zápas jsme si vytvořili jen jednu tutovou šanci, kterou jsme ale bohužel za stavu 0:1 neproměnili a následně inkasovali před poločasem po obrovské individuální hrubce druhou branku, která byla rozhodující. Přes veškerou snahu jsme se skrz výborně fungující obranu Slavie nemohli dostat a v závěrečné třetině zápasu nám, s chutí hrající domácí hráčky, přidaly na zpáteční cestu vlakem ještě 5 dalších "banánů"...
Tento zápas byl pro náš tým černou kaňkou na jinak povedeném podzimu. Na začátku jarní sezóny nás čekají 3 těžké zápasy základní části (Slovácko, Plzeň a Brno), ve kterých budeme bojovat o udržení tabulkového postavení v horní čtyřce (zálusk na první čtyřku si dělá také Brno a Plzeň). Pokud se nám to podaří, tak budeme moci absolvovat dalších 6 těžkých zápasů se Spartou, Slavií a Slováckem, které zase posunou kvalitu našich děvčat směrem vzhůru. Pokud ne, tak budeme hrát ve skupině o 5. - 8. místo a sezónu budeme moci rovnou prohlásit za nepodařenou...
Věříme, že bude platit ta první varianta. Klíčem k ní je uzdravení několika našich zraněných opor + neustálá poctivá práce v trénincích.

(Autor: Jiří Matějka | Datum: 03.12.2021 | Zdroj fotky: )