FK Pardubice WU-18

FK Teplice FK Pardubice WU-18 0 : 10 (0 : 3) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2021/2022 | 10. kolo | 07.11.2021 | hřiště Hostomice

Dorostenky přesvědčivě porazily Teplice

Vysoké vítězství pardubických děvčat se zrodilo především v posledních 20 minutách. Šesti góly se blýskla Verča Hlaváčová a posunula se do čela tabulky střelkyň dorostenecké ligy.

10. kolo 1. ligy dorostenek, 7. 11. 2021 hř. Hostomice

FK Teplice fotbal - FK PARDUBICE 0:10 (0:3)

Branky: 3. Zikmundová Markéta, 15., 32., 50., 71., 79., 88. Hlaváčová Veronika, 76. Kožíšková Anna, 85. Solničková Vanesa, 89. Bělíková Jaroslava

Bez karet.

Rozhodčí: Machová Eliška, Kortanová Marie, Hasíková Marika

Sestava: Krejčí - K. Holcová (61.Brožová), Friedrichová, Smejkalová (61. Ptaszeková), Borovičková - Vrabcová , Burešová (61. Bělíková), Koblížková (68. Solničková) - Hlaváčová, Ledvinková (61. Kožíšková), Zikmundová

Kamil Kozák (trenér FK Pardubice): V 10 . kole 1. ligy dorostenek jsme zajížděli na půdu posledních Teplic. Věděli jsme, že je velký rozdíl ve hře Teplic venku a doma. Zatímco venku dostávají dvouciferné příděly, tak doma dokážou být nepříjemné a zápasy jsou vyrovnanější. Obrázek hry tomu přesně napovídal.

Domácí děvčata na malém hřišti úporně bránila a snažila se chodit do rychlých kontrů. Pardubické hráčky však k zápasu přistoupily velmi zodpovědně, nic nepodcenily a nakonec si domů odvezly zaslouženou výhru 10:0. Ještě 20 minut před koncem však byl stav jen 4:0. Pak ovšem domácím hráčkám "došlo" a s chutí hrající hráčky v červených dresech přidaly ještě dalších 6 branek.

Velkým pozitivem zápasu jsou první starty v dorostenecké lize pro 2 hráčky starších žákyň, návrat na trávník po dlouhém zranění pro Vanes Solničkovou (za 20 minut bilance 1+2) a střelecký koncert Verči Hlaváčové, která rozvlnila síť celkem 6x !!!

V posledním podzimním kole nás čeká na UMT v Edenu vedoucí celek ligy, tedy pražská Slavia, které jsme doma podlehli na Dolíčku těsně 2:3 a máme jí tedy co vracet.

(Autor: Jiří Matějka | Datum: 10.11.2021 | Zdroj fotky: FK Pardubice )